WhatsApp Açılış Ekranı “From Facebook” Yazısının Sırı - Oppo Forum
e
sv

WhatsApp Açılış Ekranı “From Facebook” Yazısının Sırı

726 okunma — 07 Aralık 2019 08:47

WhatsApp Açılış Ekranı “From Facebook” Yazısının Sırı

WhatsApp yaptığı son güncellemeden sonra açılış ekranının altında From Facebook yazısını görmüşsünüzdür. Bu yeniliğin sırlarını pazarlama sorumlusu açıklıyor.

Facebook bundan 5 yıl önceki büyük başarılarını günümüzde etkili bir şekilde sürdüremiyor olsa bile hala açık ara en büyük sosyal medya platformlarının başında geliyor. Bu düşüşün sebebini ise genç nesillere hitap edememesinden kaynaklandığını farkına vardıkları 2012 yılında İnstagram uygulamasını satın alarak bu açığı kapatma planlarına başladılar.

Daha önce haberlerini’de yaptığımız kullanıcılarının kişisel bilgilerini sızdıran Facebook dünyada çok fazla prestij kaybı yaşamıştı. Kendi isimlerini ön plana çıkarmak ve yeni bir başlangıç yapmak adına ilk girişimleri kurumsal logolarında değişikliklere gitmek oldu. Aynı zamanda bu yeni logolarını sahibi oldukları İnstagram ve WhatsApp uygulamalarının açılış ekranlarına koyarak kaybettikleri prestiji geri kazanmaya çalışıyorlar.

From Facebook yazısı yani Facebook’tan yazmasının bilinen sebebi ise kullanıcılara bu hizmeti kendilerinin sağladıklarını ve ana merkezde her zaman Facebook uygulamasının olduğunu akıllara kazımak.

WhatsApp Açılış Ekranı “from Facebook”

Facebook yeni logosunu diğer uygulamalarına uygun renklerle kullanmaya başladı. WhatsApp uygulamasının akıllara kazınan yeşil rengi ile uygulamaya uyum sağlayan açılış ekranındaki Facebook yazısı her ne kadar insanların yanılmasına sebep olsa’da şimdiden markanın prestijlerini arttırmayı başaran akıllıca bir hamle oldu.

İlginizi Çekebilir!  oyunhaber com tr içerik hırsızlığı yapma uyarıdır

Facebook Yeni Kurumsal Logosu ve Diğer Uygulamalarına Renk Uyarlamaları

Facebook Yeni Logo Renkleri

Facebook’un yaptığı bu yeni logo atılımları Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından her ne kadar dalga konusu yapılmaya çalışılsa’da bu yeniliğin çok akıllıca olduğunu şimdiden görebiliyoruz.

Facebook pazarlama sorumlusu Lucio yeni logo hakkında yaptığı açıklamalarda ellerindeki diğer uygulamaları şirket logosuyla görsel ayrımı sağlamak adına yapıldığını söylemişti. Kaybettikleri prestiji yeniden kazanmak ve bir marka olduklarını tüm dünyaya ezberletmek adına kendilerine ait olduğu tüm uygulamalara bunları yapmaya devam edecekler.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli