16 inç MacBook Pro’nun ortaya çıkan “eski” yeniliği - Oppo Forum
e
sv

16 inç MacBook Pro’nun ortaya çıkan “eski” yeniliği

848 okunma — 19 Kasım 2019 08:10


16 inç MacBook Pro

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı gelişmiş dizüstü modeli 16 inç MacBook Pro, biliyorsunuz yeni bir klavye sistemiyle geliyor.


Ancak iFixit‘in incelemesine göre bu yeni klavye aslında tam olarak “yeni” değil. Modelde esasen firmanın 2015 yılında çıkardığı harici klavye Magic Keyboard içerisindeki anahtar altyapısı kullanıyor. Yani firmanın “yeni” olarak nitelendirdiği klavye, aslında eski ancak düzgün çalışan “oturmuş bir donanımı” yeniden karşımıza getiriyor. Apple’a göre 16 inç içerisindeki yeni Magic Keyboard, 1 mm hareket mesafesine sahip, geliştirilmiş makas tipi mekanizma ile hassas, rahat ve sessiz bir yazma deneyimi sunuyor. Bu klavye tamamen yeni olmamasına rağmen büyük önem arz ediyor. Çünkü yeni nesil MacBook’lardaki çok ince klavye, hem birçok kişiye göre rahat deneyim sunmuyor hem de tozdan ve kirden ciddi şekilde etkileniyor. Tuşların sıkışması sorunu nedeniyle değişimi programları başlatan ve yeni neslin ikinci jenerasyonunda da tuşlara toza / kire karşı bir önleyici katman ekleyen Apple, buna rağmen esas çözümü geçmişe dönerek bulmuş durumda.

İlginizi Çekebilir!  mesleginikesfet com Giriş Adresi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç MacBook Pro Türkiye’de kaça satılıyor?

Model Türkiye’de iki farklı temel donanım seçeneğiyle geliyor. İlk sürümde 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon Pro 5300M grafik birimi ve 512 GB SSD bulunuyor. Bu sürümün fiyat 18.299 TL seviyesinde. 21.499 TL‘lik diğer versiyonda ise 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemci, 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon Pro 5500M grafik birimi ve 1 GB SSD bulunuyor. Modeli en üst seviye özellikler ile donattığınız zaman fiyat tam 52 bin TL’ye kadar yükseliyor.

İlgili Video

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli