Yetenek Doğuştan mı?

0
792
Yetenek Doğuştan Mı? Yetenek Nasıl Kazanılır
Yetenek Doğuştan Mı? Yetenek Nasıl Kazanılır

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Yetenek Doğuştan mı? Yetenek doğuştan var olan genetik yapılar ile doğru orantılı bir durumdur. Yeteneğin üstüne bazı çalışmalar yaparak ekstra şeyler üretilebilir.

Örnek vermek gerekires: Bir futbolcu doğuştan sağ ayağını iyi kullanıyorsa ondan sol ayağı ile top sürme ve çalım atma gibi bir beklenemez. Bu kişi kendisin sonradan geliştirerek bir takım ekstralar üretebilir.

Maç sahası içerisinde doğru pozisyon alma, rakibi ofsayta düşürme, fiziksel olarak kuvvetlenme gibi durumları kazanabiliri. Ancak sol ayağı ile top sürme ve çalım atma gibi birşey mümkün değildir. Bir nebzede olsa sol ayağı ile sert ve düzgün şutlar atabilme yeteneğine sahip olabilir.

Tecrübe demişken bir oyuncu ne kadar sahada kalırsa o denli de tecrübe kazanmış olacaktır. 1 yıllık bir futbolcu ile 15 yıllık bir futbolcu arasında çok sayıda farklılıklar olacaktır. Örneğin: Deplasmanda oynanılan maç sırasında tribünlerden ona karşı yapılan tezahüratlara sert tepk göstermek bir tecrübesizliği sonucudur. Hakemin verdiği kararlara çok sıklıkla ve sert tepkiler göstermekte tecrübesizliktir. Diğer yandan olaylara ılımlı ve sakin yaklaşım göstermek tecrübenin ta kendisidir.

İlginizi Çekebilir!  Hadi Bilgi Yarışması İnstagram Hesabı

Oyuncular kendi aralarında sohbet ederken veya diyalog kurarken tecrübe sahibi oyunular henüz olgunlaşmımış oyunculara yapmaları gerekenleri muhakkak söylerler ancak bu bile çok fazla fayda etmez.Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz