Yahoo Google’a Tekmeyi Vurdu - Oppo Forum
e
sv

Yahoo Google’a Tekmeyi Vurdu

763 okunma — 13 Ocak 2020 23:04

Yahoo Google’a Tekmeyi Vurdu

Mozilla Firefox, Google ile olan anlaşmasına son verdi.

Mozilla Firefox, Google ile olan anlaşmasına son verdi.  Dün yapılan açıklamaya göre, Google’dan boşalan koltuğa oturan Yahoo, Firefox’u kullanan ABD’lilere hizmet verecek.

İnternet arama motoru Yahoo, en büyük rakibi Google’ın ayağını kaydırdı. Mozilla Firefox ile anlaşmaya varan Yahoo, bundan sonra ağ tarayıcısını kullananlara hizmet verecek.

Mozilla Firefox’taki bu hizmeti daha önce Google sağlıyordu. Yapılan anlaşma çerçevesinde ABD’deki Mozilla Firefox kullanıcılarının ağ tarayıcılarının arama motoru kısmında Yahoo yer alacak.

Eski Google yöneticisi ve Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, şirketin 1 ay içerisinde Firefox kullanıcıları için temiz ve modern bir arama motorunu hizmete sunacaklarını ve bu yeni sistemin önümüzdeki yıl kendi sitelerinde de yer alacağını duyurdu.

Çarşamba günü kamuoyuna duyurulan anlaşma kapsamında Google ile yaklaşık 10 yıldır süren anlaşmasını sonlandıran Firefox, Yahoo ile sadece ABD’yi kapsayan 5 yıllık bir ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Arama motorunu yeniden dizayn edeceğini açıklayan Yahoo’nun bu kapsamda ilk olarak aramalarda çıkan sonuçların işlenmesini ve görüntülenme yapısını değiştirmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir!  Kaza tespit tutanakları cepte

Ağ tarayıcıları arasında Google’ın servisi Crome’un arkasında kalan Mozilla Firefox, buna rağmen her yıl yaklaşık 100 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Yahoo’un Firefox ile yaptığı anlaşmanın ardından internet reklam pastasındaki payını hatırı sayılır bir düzeyde artırması bekleniyor.

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli