Türkiye’den e-Devlet kullanımında büyük rekor - Oppo Forum
e
sv

Türkiye’den e-Devlet kullanımında büyük rekor

897 okunma — 28 Kasım 2019 10:47


e-Devlet

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç giderek daha fazla hizmet veren e-Devlet ‘te 1 milyar giriş hedefine ulaştıklarını açıkladı. Üstelik bu rekor sene bitmeden, 13 Kasım’da kırıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki senedir bir düzenlenen Vizyonerler Zirvesi devam ediyor. Etkinliğin bu seneki teması Dijital Gelecek olmasıyla dikkat çekiyor. Dijital Türkiye konulu etkinlikte konulma yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç e-Devlet bağlantılı enteresan veriler açıkladı. Türkiye’de ekonomik ve sosyal refahın dijital teknolojilerin kullanımıyla artacağından bahsetti. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini dijital ortama taşımak büyük önem arz ediyor. Ali Taha Koç sürecin önemini şu sözlerle ifade ediyor: “Oyunun kuralları değişiyor. Hepimizin bakış açısını değiştirmesi, iş yapış şekillerini değiştirerek sahada etkin rol alması gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Devlet hizmetlerine ilgi artıyor

Vatandaşlara internet ortamında hizmet vermek amacıyla kurulan e-Devlet’in bu noktada önemi büyük. Ali Taha Koç, e-Devlet’in gelişimini şu sözlerle anlattı: “2008’de başladığımız bu yolculukta o yıl sadece 5 bin kişi sisteme girmişti. 13 Kasım itibarıyla bu yıl 1 milyar giriş hedefine ulaştık. Bundan sonra e-Devlet’i her vatandaşımızın rahatlıkla kullanacağı bir ortama çevirmek istiyoruz. Kamu tarafından üretilen bir verinin diğer bir kamu kurumu tarafından belge olarak istenmemesi maksadıyla başlatılan sıfır belge politikası için çalışmalarımız hızla devam ediyor. e-Devlet ‘ten Dijital Türkiye Versiyon 1.0’a giden süreçte; hizmet başına düşen ortalama belge sayısı 3,80 iken yaptığımız çalışmalar ve kurumlarımızın üstün gayreti neticesinde talep edilen ortalama belge sayısı 0,34’e düşürüldü.”

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli