TP-LİNK Archer VR1200 Yorumları - Oppo Forum
TP-LİNK Archer VR1200 İncelemesi

Sıradaki içerik:

TP-LİNK Archer VR1200 İncelemesi

e
sv

TP-LİNK Archer VR1200 Yorumları

1041 okunma — 10 Aralık 2019 16:26

TP-LİNK Archer VR1200 Yorumları

TP-Link Archer VR1200 Yorumları merak eden kullanıcılar tarafından olumlu ve olumsuz olarak yapılan her yorumu sizlere kırpmadan paylaşıyoruz.

Herhangi bir cihazı satın almadan önce sizlerde benim gibi öncelikle ürünü alıp kullananların hakkında yaptıkları yorumları merak edenlerdenseniz bu içerik tam sizin için. TP-LİNK Archer VR1200 hakkında İnternet üzerinde yapılan yorum içeriklerini derleyip size sunuyoruz.

Eğer cihazı daha önce kullandıysanız veya hala kullanmaya devam ediyorsanız deneyimlerinizi, fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. TP-Link Archer VR 1200 modemini satın almayı düşünenler için düşünceleri olumlu veya olumsuz yönde değiştireceği için önemlidir.

Cihaz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için TP-Link Archer VR1200 İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

TP-LİNK Archer VR1200 Hakkındaki Yorumları
TP-LİNK Archer VR1200 Hakkındaki Yorumları
 • Çok İyi Yorum 1: Ürünü türknet 35 Mgbit hızındaki internetimle kullanmak için aldım. Evimiz 150 m2, bu modem evin neredeyse ortasında diyebileceğimiz bir konumda bulunuyor ve etrafında modemi kapatan pek fazla şey yok. Bu şekilde 2.4 Ghz bandında evin her yerinde modem full çekiyor, sadece en uç noktasında bazen bir diş azalıyor fakat İnternet hızında bir yavaşlama olmuyor, o yüzden normal ev kullanıcıları için ideal bir çözüm olduğunu düşünüyorum. 5 Ghz ise henüz denemedim. Ek olarak evimiz genel olarak siyah ve kahverengi hatlara sahip, o yüzden modem çok şık duruyor tasarımını beğendim. Modemde ki diğer önemli nokta ise arkada 4 adet gigabit ethernet çıkışı olması. Evimde içerisinde birçok 4K video bulunan Plex server, Playstation ve bu 4K videoları oynatan bir akıllı TV mevcut. O yüzden gigabit artık bu işin yeni standardı. Gigabit olması sayesinde video aktarımları çok hızlı gerçekleşiyor. İnternet hızı konusunda ise erişebileceğim azami hız 35 Mbit, modemin yanında iPhone SE ile 2.4 Ghz bandında aldığım hiz ise 32 Mbit. Bu aradaki fark ise çok önemsenecek bir fark değil. Ev kullanımı için alacak olan arkadaşlar düşünmeden alabilirler.
 • Çok İyi Yorum 2: Başta tereddütlerim oldu bir iyi bir kötü yorumlardan dolayı ama kötü yorumların hepsinin yersiz olduğunu ürün elime geçip kullanınca anladım. 150m² evde hiç bir sıkıntı çekmeden kullanıyorum kurulumu çok basit tak kullan. çekim kalitesi iyi 2 oda öteden arada 3 duvar varken sadece tek diş düştü wifi. Modem arayüzü sade ve basit anlaşılır. Standart kargoya verilmesine rağmen 1.5 günde elime geçti. Milenicom başvuru yaptım 2 günde gelip bağladılar 35mbit internette 28-32mbit arası gördüm 4mbit upload hızı var. İyi ki bu modemi tercih etmişim.
 • İyi Yorum 1: Modem gelir gelmez kurulumu yaptım daha doğrusu yapmaya çalıştım çünkü bütün ayarları doğru yapmama rağmen İnternete bir türlü bağlanamadım daha sonra modem arayüzü üzerinden fabrika ayarlarına dönüp yeniden denediğimde kurulum başarıyla tamamlandı, benzer sorun sorun yaşarsanız bu yolu deneyebilirsiniz. Modeme gelince gayet güzel görünüyor, İnternet bağlantısı iyi ve sağlıklı henüz kopma veya başka bir problemle karşılaşmadım. Son olarak tp-link in mobil uygulaması tether bu modemi desteklemiyor tp-link canlı sohbetten görüştüğüm yetkili ilerleyen zamanlarda gelebileceğini söyledi. Bu yüzden ayarları İnternet tarayıcısı üzerinden yapmalısınız, bilgisayar kullanırsanız daha iyi olacağını düşünüyorum.
 • İyi Yorum 2: Her modem hakkında onlarca yorum var. Olumlu-olumsuz. Benim gibi modemden sadece hız alayım, geri kalan özellikleriyle işim olmaz, ikide bir hat kopmasın vs. gibi düşünüyorsanız alın. Hattımın desteklediği hız 50 mbs. 40-45 mbs arası hız alıyorum. Çekmiyor diyenler vebale giriyorlar. Dubleks evimde gayet de güzel çekiyor. Modem çift bant yayın yapıyor. Eğer 5 bandında girerseniz evet çekmez bu çok normaldir. Henüz teknoloji o kadar gelişmedi. Normal bantta girmeyi deneyin. Dediğim gibi modem alt katta ve ben üst katta yaklaşık 40 mbs hız alabiliyorum.Modemi kurmak çok kolay. Arayüzü basit. Eğer üst düzey internet kullanıcısı iseniz üst düzey bir modem almanızı tavsiye ederim. Benim günlük rutinim Netflix 4K, Youtube 4K, Cep telefonundan oyun indirme vs. Hepsini gayet hızlı yapabiliyorum.
 • Orta Yorum 1: Yaklaşık 1 hafta kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Arayüzü tamamen Türkçe, kurulumu ve kullanımı çok basit. Çekim alanına çok dikkat etmedim ama 3+1 evin içerisinde bir sorun göremedim. Fiyatına göre çok güzel bir ürün olduğunu söyleyebilirim.
 • Orta Yorum 2: 1 aydır kullanıyoruz. 5 GHz bandında wifi kapsamı azalıyor ama 2.5 GHz bandında çekim gücü gayet yeterli. İnternet paketimiz 35 mbps, wifi ile bağlıyken 31-32 Mbps hız alıyorum. bu da çok iyi. şimdiye kadar modemde kilitlenme de olmadı. ayrıca ebeveyn ayarları yapılabilmesi de çok güzel. kısaca ben çok memnun kaldım.
 • Kötü Yorum 1: Ürünü yorumlara bakarak almıştım. Fakat hata yaptığımı geç fark ettim. Evim dublex ve modem üst katta. Aşağı kata İnternet vermeyi başaramıyor modem. Antensiz modem aldığıma pişman oldum resmen. Paranız varsa ya daha iyisini alın ya da 150 liralık dandik modemlerle de aynı işi yaparsınız.
 • Kötü Yorum 2: Yan oda bile denmeyecek yerde sinyal full olarak gösterse de kopmalar yaşanıyor. Pubg oynayan birisiyim. TTNET Hiper nete geçmeme rağmen yeterli olacaktır diye düşündüğüm bu modemi aldım. Beklentimin çok çok altında kaldı. İlla modemin olduğu oda içerisinde olmanız gerekiyor. Diğer türlü sürekli donmalar mevcut. Ayrıca çok sık modeme reset atmak zorunda kaldım. Bir türlü modem konusunda şansım tutmadı. Bunu bilerek alın diyebilirim.
 • Çok Kötü Yorum 1: Bu ürünü yorumları okuyarak almıştım. Bu modeme nasıl iyi diyorlar şaşkınım. Hali hazırda kullandığım ttnet’in verdiği dandik dediğim yine tp-link modemi kullanıyordum. Modem üzerinde 5 ghz olmadığı için VR1200 modemi sipariş ettim. Modemi takınca download hızımın düştüğünü ve ping değerlerimin yükseldiğini gördüm. Modem arayüzünde hattımız desteklediği değer normalde 140.000 küsür kbps olarak görülüyordu . Bu modemde 110.000 kbps lere düştü (100 mbps kullanıyorum) yani anlayacağınız ttnet’in modemini değiştireyim daha iyi olsun, bunu alınca çok daha iyi olacak diye düşünmeyin. Paranız varsa biraz daha üstüne koyup daha iyi bir modem alın.
 • Çok Kötü Yorum 2: Ürünü almamdaki sebeb 2.4 ve 5 ghz özelliği olmasıydı. Ancak kullanımım 2 ayı geçti ilk hafta sürekli denemeler yaparak geçirdim. Modemim 110 mt2 ev içerisinde orta kısımda bulunuyor. – Ürün 5 ghz özelliğinde bağlı cihazlarda evin her yerinde full çekiyor ancak bağlı olmasına rağmen İnternet’e bağlanmıyor. ( Zamanla çok sinir bozucu oluyor.) – Yukarıda belirttiğim sebeb yüzünden 5 ghz kanalını ara yüzden kapattım. 2.4 ghz kanalında bağlanıyorum. Buradaki sorun ise modeme 4m yarı çapında full çekiyor mesafe arttıkça çekim ve bağlantı kalitesi düşüyor. Yaşam alanımız modeme 5-6 m mesafe olduğundan 35mb internet hizmetimden 5-6 mb de wifi hızı alabiliyorum. 8 m den sonra çekmeme durumu oluşuyor. Telefon üzeri görüntülü konuşmalarda 6 m mesafeyi geçince donma kopma ve bağlantı zayıf uyarıları alıyorum. * Yaklaşık 10 yıldır adsl – adsl2 – vdsl- vdsl2 modemleri kullandım. En son süper online’nın huawei modemi kullandım. Bu modem beklentilerimi altında kaldı. Çekim ve bağlantı kalitesi olarak vasatı aşmıyor.
İlginizi Çekebilir!  Score Hero Apk Oyun indir Club

TP-LİNK Archer VR1200 modemini kullandıysanız ürün hakkındaki kendi yorumunuzu aşağıdan yazabilirsiniz.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli