TikTok Yasaklansın Tepkisi Sosyal Medyada TT Oldu - Oppo Forum
Instagram Hileleri Yok Edecek

Sıradaki içerik:

Instagram Hileleri Yok Edecek

e
sv

TikTok Yasaklansın Tepkisi Sosyal Medyada TT Oldu

727 okunma — 26 Kasım 2019 18:06

Çin merkezli ByteDance firması tarafından Eylül 2016 da piyasaya sürülen video oluşturma ve paylaşma programı TikTok’a Dünyanın en değerli startup’ı olan uygulamanın 75 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Türkiye, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletlerinden sonra Dünya’da en çok kullanan 3. Ülke oldu.

Türkiye’de yasaklanması istenen uygulamaya daha öncede Amerika Birleşik Devletleri tarafından para cezası kesilmiş. Hindistan’da ise yozlaşma ve pornografiye teşvik gerekçesi ile uygulamaya erişim geçici süreliğine yasaklanmıştı.

TikTok en büyük tepkiyi şikayetlere rağmen kapatılmayan hesaplardan dolayı alıyor. Cinsel içerikli mesajlar alan kullanıcıların yaptığı şikayetlerde Kullanıcı Koşullarının ihlal edildiği alenen ortada olmasına rağmen bu hesapların hala aktif olduğunu söylüyor ancak TikTok firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda gerekli önlemlerin alındığı söylüyor.

Ebeveynler, uygulama içerisinde çocuklarını kontrol edemediklerini kısıtlamalar olmadığı için yaşına uygun olmayan içeriklere erişiminin kısıtlanmadığından şikayetçi. Kullanıcılar uygulama içerisinde vakit geçirirken 15 saniyelik videolar algoritmaya göre kullanıcılara sunuluyor.

TikTok kullanıcılarının uygulamadan memnun olmasındaki en büyük gerekçede uygulamada özgürce yaptıkları paylaşım olarak görülüyor.

İlginizi Çekebilir!  Eris Varyantı Belirtileri Nelerdir?

ABD’den Para Cezası

Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu, yaptığı araştırmalarda 18 yaşından küçük bireylerin verilerini topladığını gerekçe göstererek verdiği kararda firmaya 5 milyon 700 bin Dolar ceza kesmişti.

Kaynak: internetgundemOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli