TikTok, Kullanıcıların Oyun Oynamasına İzin Veren Testler Yaptığını Söyledi - Oppo Forum
e
sv

TikTok, Kullanıcıların Oyun Oynamasına İzin Veren Testler Yaptığını Söyledi

362 okunma — 19 Mayıs 2022 18:18
TikTok, Kullanıcıların Oyun Oynamasına İzin Veren Testler Yaptığını Söyledi

TikTok’un Güneydoğu Asya’ da oyun oynamayı daha yaygın hale getirmeyi planladığı belirtildi. Konuya aşina olan dört kişi, Tiktok’un kullanıcıların Vietnam’daki video paylaşım uygulamasında oyun oynayabilmeleri için testler yaptığını ve oyuna büyük bir itme planlarının bir parçası olduğunu söyledi.

Platformunda oyunların yer alması, reklam gelirlerinin yanı sıra kullanıcıların uygulamaya harcadıkları süreyi de artıracak — aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcıyla dünyanın en popülerlerinden biri.

35 Yaşın altındaki vatandaşlarının yüzde 70’i ile teknoloji meraklısı bir nüfusa sahip olan Vietnam, TikTok, Meta Platformlarının Facebook ve Alfabenin YouTube ve Google gibi sosyal medya platformları için cazip bir pazar.

Halk, Çin’in Bytedance’ına ait olan Tiktok’un Güneydoğu Asya’da oyunları daha yaygın hale getirmeyi planladığını söyledi. Bu hamle üçüncü çeyreğe kadar erken gelebilir, dedi ikisi.

Kaynaklar, bilgilerin henüz kamuya açıklanmadığı için tanımlanmayı reddetti.

Bir TikTok temsilcisi, şirketin üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve Zynga gibi stüdyolarla bağlantı kurarak uygulamasına ortak bir mini oyun biçimi olan HTML5 oyunlarını getirmeyi test ettiğini, ancak Vietnam’a yönelik planları veya daha geniş oyun tutkuları hakkında yorum yapmayı reddettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir!  PayCO Güvenilir Mi?

Temsilci, Reuters’e e-postayla gönderilen bir bildiride, “Platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katan yeni özellikleri ve entegrasyonları düzenli olarak test etmenin yollarını her zaman arıyoruz” dedi.

ByteDance bir yorum talebine yanıt vermedi.

Reuters, Tiktok’un oyun özelliklerini diğer pazarlarda kullanıma sunma planlarını öğrenemedi. TikTok kullanıcıları oyunların akışını izleyebilse de, çoğu bölgede pla yapamıyorlarOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli