Tesla modelleri için geliştirilen şaşırtıcı “lazer temizlik” sistemi - Oppo Forum
e
sv

Tesla modelleri için geliştirilen şaşırtıcı “lazer temizlik” sistemi

964 okunma — 26 Kasım 2019 12:49

Cybertruck ile gündemden düşmeyen Tesla, gelecek otomobil modelleri için gerçekten ilginç bir temizlik sistemi sistemi geliştiriyor.

Tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebileceğiniz elektrikli pickup Cybertruck, aşırı fütüristik çizgisiyle gündemden düşmüyor. Ancak firmanın çok daha fütüristik başka planları da bulunuyor. İşte bunlardan birisi araçlara konulması hedeflenen “lazer temizlik” sistemi. Alınan patentlere göre Tesla gelecekte araçlarının ön camındaki kirleri lazer kullanarak temizlemek istiyor. Bu sistemin özellikle otomatik pilot sistemi için tasarlandığı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla sistem otomatik pilotun ihtiyaç duyduğu kameraları lazer ile sürekli olarak temiz tutabilecek. Firma bu sistemi ayrıca ürettiği güneş panellerini verimin düşmesini engellemek adına otomatik olarak temiz tutmak için de kullanmak istiyor. Otomobiller içerisindeki kullanımı özellikle sürücünün gözleri için biraz endişe yaratan sistem, gelecekte gerçekten karşımıza çıkabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, Elon Musk üstünden başka çılgın fikirlere de sahip

Tesla Roadster, biliyorsunuz zaman zaman SpaceX paketiyle gündeme geliyor. SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda bu motorları plakanın arkasına yerleştireceklerini söyleyen Musk, bu paketin aracı ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini belirtiyor. Ancak  Elon Musk, burada kurulacak altyapı ile aracın uçacağını da söylüyor. Burada bir uçak gibi değil yerden sadece belirli bir mesafe havalanacağı söylenen araç, bu özelliği gerçekten taşıyacak gibi duruyor. Gaz itici sistemi sayesinde yerden kalkarak yol alabileceği söylenen bu özel Tesla Roadster versiyonu, gerçek olursa çok ses getirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir!  eksisozluk 1923 com Giriş 2023

İlgili Video

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli