Telefonunuz Kaç Bit 32 Bit Mi 64 Bit Mi? - Oppo Forum
e
sv

Telefonunuz Kaç Bit 32 bit mi, 64 bit mi?

610 okunma — 15 Ekim 2021 19:44
Telefonunuz Kaç Bit 32 bit mi 64 bit mi?

Telefonunuz Kaç Bit 32 bit mi 64 bit mi? Gelişen teknolojilerle birlikte her geçen gün telefonlarımıza yeni yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bu yeni özellikler sayesinde artık ihtiyaçları karşılayabilmek için donanımsal yeterlilik sebebiyle telefonlar 64 bit’e geçiş yapmaya başladılar. Telefonunuzun kaç bit olduğunu öğrenme sıkıntısı yaşıyorsanız oppotr.com olarak sizin için derlediğimiz makalemizi okuyarak bunu öğrenebilirsiniz.

Telefonunuz Kaç Bit 32 Bit Mi 64 Bit mi?

Telefonunuzun kaç bit olduğunu öğrenme, mobil kılavuz gibi bir yönlendirme olmadığı sürece çok zordur. Ancak telefonunuzun 32 bit mi yoksa 64 bit işlemci mimarisine sahip olup olmadıklarını öğrenmemizin birkaç yolu var. Öncelikli olarak telefonunuzun son beş yılda alınıp alınmadığını hatırlıyorsanız, bu bilgi işinize yarayabilir. Çünkü 32 bit ile yeni teknoloji cep telefonları bulmak artık çok ender diyebiliriz. Ancak yine de herhangi bir şüpheniz varsa şu adımları kontrol edelim.

Satın Alım Öncesi

Günümüzdeki cep telefonlarının neredeyse tamamı 64 bit işlemcilere sahipler. Fakat içlerinden bazı modellerin hala 32 bit olarak piyasaya girmeye devam ettiğini de biliyoruz. Hepsinden önce yapmanız gereken, cihazınızı satın almadan önce ya da hali hazırda satın aldığınız bir ürünse, internet üzerinden üretici sitesine girerek detaylı özelliklerine bakabilirsiniz. Örnek verecek olursak Samsung Galaxy Note 10 ile Samsung Galaxy Note 10 Plus’ı karşılaştırarak telefonunuzun kaç bit olduğunu öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Tüm bunları yapmanıza rağmen işlemcinizin kaç bit olduğunu yazmıyorsa şu adımlardan birini kullanabilirsiniz.

AnTuTu ile Telefonununuzun Kaç bit Olduğunu Öğrenme

AnTuTu

AnTuTu

AnTuTu tam olarak cihazlarınızın sadece gücünü ölçmek için geliştirilmemiştir. Her ay güncellenen en iyi performansa sahip cep telefonlarının listesini de bizimle paylaşan bir sistemdir. Mevcut telefonunuzun da güncel durumlarda yeni çıkan teknolojik uygulamalar karşısındaki sıralamasını takip etmek açısından da kullanışlıdır.

Telefonunuzun kaç bit olduğunu öğrenmek için AnTuTu uygulamasını indirin. Sisteme ve sonrasındanda da işlemciye ulaşabilmeniz için yapılandırma menüsünü tıklayın. Sistem erişiminden sonra işlemciye ulaştığınızda burada kolaylıkla sisteminizin 32 bit mi olduğunu yoksa 64 bit mi olduğunu görebileceksiniz.

CPU-Z Kullanarak Öğrenme

CPU-Z - Telefonunuz Kaç Bit 32 bit mi 64 bit mi?

CPU-Z – Telefonunuz Kaç Bit 32 bit mi 64 bit mi?

AnTuTu ile verilere büyük ölçüde ulaşabileceksiniz. Ancak olur da listelenmemiş bir cihazınız olması halinde bunu AnTuTu’da bulamazsanız Google Play Store aracılığı ile CPU-Z uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu uygulamanın bir güzel tarafı, telefonunuzun tamamını analiz etme yeteneğine sahiptir. Bu şekilde tüm bilgilerinize ulaşabilecek ve size sistem bilgilerinizi paylaşabilecektir. Tek yapmanız gereken şey, uygulamayı açtıktan sonra sistem menüsüne ulaşıp çekirdek mimarisini bulmanız yeterlidir. Göreceğiniz son sayı çekirdek mimarinizin kaç bit olduğudur.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli