Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir? - Oppo Forum
e
sv

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

352 okunma — 28 Aralık 2022 22:27
Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir? “Sıfırıncı Gün” adlı polisiye, aksiyon ve dram türlerindeki Türk televizyon dizisi, Acun Medya imzalıdır. İlk bölümü 28 Aralık 2022 tarihinde TV8 ekranlarında yayımlanacaktır ve yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir üstlenmiştir. Senaryosu ise Atasay Koç tarafından yazılmıştır. Başrollerini Engin Öztürk, Berk Cankat, Yiğit Özşener, Aybüke Pusat, Damla Colbay ve Sarp Akkaya paylaşmaktadır.

“Sıfırıncı Gün” adlı bu dizi, televizyon yayın platformu üzerinde yayımlanmaktadır. Aksiyon, macera, dram ve asker türlerini içeren bu dizinin ilk sezonu TV8 Ekranlarında izleyicilerle buluşacak. İzleyenleri ekran başına kilitleyecek olan bu dizi, aksiyon dolu sahnelerin yanı sıra, derin duygular içeren hikâyeleri de izleyici ile paylaşacak.

Sıfırıncı Gün Dizisi Oyuncuları

Dizide, Özgür (Engin Öztürk), Nisan (Aybüke Pusat), Mert (Berk Cankat), Fatih (Sarp Akkaya), Selin (Damla Colbay), Tuna (Uğur Uzunel), Salih (Yiğit Özşener), Bilge (Naz Çağla Irmak), Gönül (Esra Ruşan), Kadir (Adnan Biricik), Aydemir (Turgay Tanülkü), Murat (Ahmet Pınar), Ali (Demir Karahan), Sırtlan (Savaş Özdemir) gibi çeşitli karakterler yer almaktadır.

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

“Sıfırıncı Gün” dizisi, Arnavutluk’ta çekilecek olan bir polisiye dizi olup, konusu organize suç ve suç odaklıdır. Dizide, Miami’den Arnavutluk’a yerleşen Emniyet Müdürlüğü’nün yedi özel polisi ve onların amiri Kadir ön plana çıkıyor. Bu ekip, yıllar boyunca bir aile gibi büyümüş ve organize suç lideri Ejder’in peşine düşmüştür. Ancak, Ejder’i yakalamak için yaptıkları operasyon planladıkları gibi ilerlememektedir. Dizide, bu olayların nasıl geliştiği anlatılacaktır. Başrol oyuncusu Kadir ise, ekibin baba gibi gördüğü Emniyet Müdürlüğü amiridir ve ekip ile birlikte uzun süredir Ejder’in peşindedir. Sıfırıncı Gün operasyonu, Ejder’i yakalamak için planlanmıştır ancak o güne kadar operasyon planladıkları gibi ilerlememektedir.

İlginizi Çekebilir!  Secretcv Neden Açılmıyor

Selin Karakterini Canlandıran Damla Colbay Kimdir?

Dizide Selin karakterini canlandıran Damla Colbay, İzmir’de doğduktan sonra İstanbul’a gelmiş ve oyunculuğa başlamıştır. İlk olarak Kara Para Aşk dizisinde Demet karakterini canlandırmıştır ve bu rolüyle tanınmıştır. 2015-2016 yılları arasında yayınlanan Hayat Mucizelere Gebe dizisinde ise başrol olarak İnci karakterini oynamıştır. 2016-2017 yılları arasında ise İçerde dizisinde Eylem karakterini canlandırmıştır.

2019 yılında Zengin ve Yoksul dizisinde kısa bir süre oynayan Colbay, aynı yılın Aralık ayında Hekimoğlu dizisinde Zeynep Can karakterini canlandırmıştır. Colbay, Pedro Almodóvar’ın yönetmenliğini beğendiği gibi Sailor Moon çizgi romanı da hayranıdır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almaktadır ve kariyerine devam etmektedir.

Colbay, kariyerine başladığı ilk dizi olan Kara Para Aşk’ta Demet karakterini canlandırdığında henüz üniversite stajı için İstanbul’daydı. Ancak bu rol, onu Türkiye’nin en iyi oyunculardan biri olarak göstermiş ve daha sonra Hayat Mucizelere Gebe, İçerde ve Hekimoğlu gibi çok sevilen dizilerde de başrol oynamıştır. Colbay’ın oyunculuğu, doğuştan gelen yetenekleri ve eğitimine devam etme arzusu sayesinde gelişmiştir.

İlginizi Çekebilir!  Karne Hediyesi 5.104 TL Başvuru 2023

Sailor Moon çizgi romanı hayranı olan Colbay, ayrıca Pedro Almodóvar gibi yönetmenlerin de hayranıdır. Bu yönetmenlerin filmlerini izlemek onun oyunculuğunu geliştirmeye yardımcı olmuş ve onu daha da ilham vermiştir. Colbay, oyunculuğunun yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesinde eğitimine de devam etmektedir. Bu sayede oyunculuğunun yanı sıra yeni beceriler de edinmekte ve kendini geliştirmektedir.

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

Sıfırıncı Gün Dizisi Selin Kimdir?

Sonuç olarak, Damla Colbay İzmir’de doğduktan sonra İstanbul’a gelip oyunculuğa başlamış ve Kara Para Aşk dizisinde Demet karakteriyle tanınmıştır. Daha sonra Hayat Mucizelere Gebe, İçerde ve Hekimoğlu gibi dizilerde de başrol oynamıştır. Colbay, Pedro Almodóvar ve Sailor Moon çizgi romanı hayranı olarak kariyerine devam etmektedir ve halen Dokuz Eylül Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli