Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO - Oppo Forum
e
sv

Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO

9668 okunma — 22 Haziran 2022 00:26
Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO

Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO; Çoğu Oppo cihaz kullanıcılarının karşılaştığı çok önemli bir sorundan söz etmek istiyoruz. Eğer bir Oppo cihaz sahibi iseniz karşılaştığınız “sağ üst köşedeki telefon simgesi Oppo” problemi aslında wifi calling manasına geliyor. Şebekenin zayıf çektiği veya sinyalin düşük olduğu durumlarda sizi kablosuz internete bağlayarak görüşmelerinizin devam etmesini sağlama amaçlı bir hizmet olan telefon simgesinin görünmesi kullanıcılar olarak hoşunuza gitmiyorsa bu sorunu çözmek için hizmeti kapatabilirsiniz.

Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO

  • OPPO ekranda telefon simgesi
  • Sağ üst köşede telefon simgesi nasıl kaldırılır
  • Oppo telefon simgeleri ve anlamları
  • Sağ üst köşedeki telefon simgesi
  • Telefon simgeleri ve anlamları
  • Oppo A74 simgeleri
  • Oppo bildirim simgeleri
  • Oppo sağ üst köşede telefon simgesi nasıl kaldırılır

 

Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesini Kapatmak

 

Sorunun çözümü ayarlar sekmesinde saklıdır. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girin ardından hücresel ağ ayarlarına yönelin. Bu alanda SIM bilgileri sekmesi gelecektir. SIM bilgi ayarları sekmesinde SIM yazısına tıklayın. Karşınıza bir menü gelecek ve Oppo cihazında bu menüde ağ ayarları kısmında Wi-Fi ayarları bölümünde şebeke zayıflaması ya da kesintisi durumunda wifi aramaları açık durumunu kapalı hale getirirseniz, şebeke sinyali düştüğünde cihaz sizi internete bağlamaya çalışmayacaktır. Olabilir ki siz hem şebekenin olmadığı hem de Wifi hizmetini alamayacağınız bir noktada görüşme yapmak isteyebilirsiniz. Bu ayarı kapattığınızda hepten arama yapma veya çağrı alma imkanı olmayacak.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Watch Free Özellikleri

Oppo Cihazda Sağ Üst Kısımdaki Telefon İkonunu Kaldırmak

Sinyalin zayıf olduğu noktalarda karşı tarafa bir arama yapmaya çalışırsanız Oppo cihazı sizi şebeke olmadığı için kablosuz internet aracı ile bağlamak isteyecektir. Oppo mühendislerinin, iletişimi kesintisiz sunma adına geliştirdikleri bu hizmeti dilerseniz kapatabiliyorsunuz. Arama yaptığınızda telefon şeklindeki simgeyle karşılaşma sebebiniz Oppo cihazınızda kablosuz arama hizmetinin aktif olmasıdır.

Telefonunuzda “Wi-Fi kablosuz ara” seçeneğini kapatırsanız telefon simgesi de kaybolacaktır. Bu hizmetin yararı sizi kesintisiz iletişimde devamlı kılmaktır. Olabilir ki hizmette aksamalar ortaya çıkarsa cihaz hemen sizi kablosuz internet üzerinden karşı tarafa bağlamaya çalışır. Sadece Oppo cihazlarda değil Samsung marka telefonlarda da ve aynı Android sürümünü kullanan cihazlarda da sağ üst kısımdaki telefon ikonu vardır.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli