Redmi K30 5G için sevindiren tarih açıklaması - Oppo Forum
e
sv

Redmi K30 5G için sevindiren tarih açıklaması

753 okunma — 19 Kasım 2019 08:07


Redmi K30 5G

İlk geliştirme duyurusu geçtiğimiz aylarda yapılan Redmi K30 5G için lansman tarihi açıklandı. Model beklenenden erken görücüye çıkıyor.


Redmi’nin ilk 5G destekli telefonu olacak Redmi K30 5G, geçtiğimiz günlerde 2019’da karşımıza çıkmayacak açıklamasıyla gündeme gelmişti. Bu açıklama direkt olarak Lu Weibing’den gelmiş ve telefonu 2020’nin ilk çeyreğine bırakmıştı. Xiaomi Geliştiriciler Konferansı kapsamında konuşan Xiaomi CEO’su Lei Jun’a göreyse telefon resmi olarak 2019 Aralık ayında lanse edilecek. Çıkışının yine de 2020 Ocak ayına kalacağı tahmin edilen telefon, bu açıdan kullanıcıları çok fazla bekletmeyecek gibi görünüyor. Lei Jun kısa süre önce hatırlarsınız 5G akıllı telefonlar konusunda iddialı bir açıklama da yapmıştı. CEO’ya göre Xiaomi’nin fiyatı yaklaşık 285 doların üstünde olan her yeni telefonunda 5G desteği olacak. 2020’de en az 10 adet 5G’li model ile karşımıza çıkacak denilen firma, başlangıcı K30 ile yapacak gibi görünüyor. Resmi ön duyuruda da gösterildiği üzere Redmi K30 “ekrana entegre edilen iki adet ön kameraya” sahip. Bunlar haricinde halen başka hiçbir konuda bilginin gelmediği K30, yüksek ihtimalle AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor

İlginizi Çekebilir!  iPhone 12 ailesi için ortaya atılan önemli iddia
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 5G, fiyat performans konusunda sınırları zorlayabilir

Ancak daha önce de dediğimiz gibi henüz fiyat konusunda da net bir sızıntı bulunmuyor. Telefonun 5G’li modeller içinde en ucuz cihazlardan olacağı tahmin edilirken, K30’un yalnız gelemeyeceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Yani bir K30 Pro beklentisi de bulunuyor. Bu modelin direkt olarak 2020’de ayrı olarak lanse edilebileceği de bazı tahminler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın burada yeni çıkan modellerinden

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli