PlayStation 5 geliştirici sürümü bir kez daha sızdırıldı - Oppo Forum
e
sv

PlayStation 5 geliştirici sürümü bir kez daha sızdırıldı

764 okunma — 02 Aralık 2019 10:48


PlayStation 5

Sony PlayStation 5 tasarımı için bir gösterge olma ihtimali bulunan geliştirici sürümü bir kez daha sızdırıldı. Bu sürümü oldukça dikkat çekiyor.

Sony PlayStation 5, biliyorsunuz resmi olarak 2020’nin sonunda karşımıza çıkıyor. Şu an tahmin edebileceğiniz üzere aktif olarak test edilen konsolun, aşağıda görebileceğiniz geliştirici sürümü bir kez daha karşımıza çıktı. Gerçekten çok dikkat çeken ve inanılmaz büyük olan bu sürüm, bazıları tarafından PS5’in gerçek tasarımını yansıtıyor olabilir. Elbette bu kadar “kaba bir gövde” ile karşımıza çıkması beklenmeyen konsol, yine de bu “V” şeklindeki çizgiyi taşıyabilir deniyor. Bünyesinde ufak bir LCD ekranın yer aldığı görülen geliştirici sürümü, konsol için heyecanı artırıyor. Türkiye’de 5 bin TL bandında satılacağı tahmin edilen PlayStation 5, yeni neslin en önemli temsilcisi ve belki de Sony’nin son fiziksel oyun konsolu olacak. İnternet üstünden aktarım servisleri nedeniyle bir PS6’nın hiçbir zaman gelmeme ihtimali bulunuyor. Ya da PS6’nın çok basit bir donanım taşıyabileceği söyleniyor. Bütün yükün bulut sistemlere bineceği bir gelecek bizleri bekliyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir!  Bilgeis.net Güvenilir mi?

PlayStation 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 için tüm bilinenler

Tekrar hatırlamak adına yeni nesil oyun konsolu gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine de çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alan konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. PlayStation 4’ten tam 4 kat daha güçlü olduğu belirtilen sürüm, grafik gücü açısından Nvidia GeForce RTX 2070 ile benzer düzeyde bulunuyor.

Yeni kontrolcü Dualshock 5 içinse Sony, “haptic feedback” ile çok daha iyi geri bildirimler sunacak diyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor. Ayrıca kontrolcüde R2 ve L2 tetik tuşlarının adaptif olacağı da resmi açıklamalar arasında. Söylendiği kadarıyla oyun geliştiricilerinin bu tetik tuşlarının direncini duruma göre değiştirebilecekleri bir altyapı kuruluyor.

İlginizi Çekebilir!  Ceza Dosyanızın Son Günüdür Mesajı Gerçek Mi?

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli