Oppo Özel Kasa Açma - Oppo Forum
e
sv

Oppo Özel Kasa Açma

7935 okunma — 02 Mayıs 2022 10:08
Oppo Özel Kasa Açma

Özel kasa; verileri başka kişi ya da uygulamalara olan erişimi engellemek ve kullanılamaz hale getirmek için şifrelenmiş bir sistemdir. Bu sistem kullanıcıların önemli verilerinin gizli tutulabilmesi amaçlar. Oppo markası ürettiği akıllı telefonlarda özel kasa açma imkanı sunarak kullanıcılarının bilgi ve belgelerini korumaya almıştır. Bu yazıda oppo özel kasa açma işlemi, oppo özel kasa silinen fotoğrafları geri getirme, ve oppo özel kasa şifresi unutulursa ne yapılmalıdır gibi soruların yanıtlarını verilmiştir.

OPPO Özel Kasa Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Akıllı cihazlarda bulunan verilerinin başka kişi ya da uygulamalara olan erişimi engellemek için kullanılan özel kasa yönteminde fotoğraflar depolanabilir. Özel kasa da koruma alınan fotoğraflar da silinebilir ya da üzerinde düzenleme yapılabilir. Aşağıda özel kasa içerisinde bulunan ve silinmiş fotoğraf ya da videoların geri getirilmesi için yapılması gerekenler sıralanmıştır.

Oppo Özel Olarak Ayarlanan Fotoğraflar Nerede?

Bu adımlar;

  • Akıllı cihazdan galeri uygulamasına tıklanır.
  • Ardından fotoğraflar bölümü seçilir.
  • Fotoğrafların içerisinde yer alan albümler bölümü seçilir.
  • Ardından anılar kısmına birkaç saniye basılı tutarak özel kasada bulunan fotoğraflar alanı gelir.
  • Özel kasa için parola belirlediğiniz şifre istenir. Şifre doğru girilerek fotoğraflara ulaşılabilir.
İlginizi Çekebilir!  Oppo Orijinal Şarj Aleti Fiyatı ve Özellikleri

Oppo Özel Kasa Açma

Oppo Özel Kasa Açma

Oppo Özel Kasa Açma

Oppo özel kasa açma işleminde verilerin başka kişi ya da uygulamalara olan erişimi engellemek ve kullanılamaz hale getirmek için şifrelenmiş bir sistem olarak kullanılır. Özel kasa sistem kullanıcıların önemli verilerinin gizli tutulabilmesi amaçlar. Özel kasa kullanmak isteyen kişiler Oppo özel kasa klasörü etkinleştirmeleri gerekir. Özel kasa klasörünün etkinleşmesinin ardından bir güvenlik şifresi belirlenmelidir. Güvenlik şifresi akıllı telefonunun kilidini açmak için kullanılan şifreyi ya da ilk akla gelen kolay bir şifre kullanmak önerilmez.

Akıllı telefonun masaüstünde bulunan özel sisteme doğrudan bir erişim bulunursa, özel kasayı açmak için simgeye tıklanır. Ardından açılan klasörde erişim kimlik bilgileri sorgulanacaktır. Daha önce hazırlanan şifreyi girilerek istenilen dosyanın kategorisine erişilir. Akıllı telefonun masaüstünde bir uygulama ya da kısayol bulunmuyorsa Mobil Ayarlar menüsüne gidilerek gizlilik bölümünden özel Kasa’ya ulaşılır. Ardından özel kasa erişim şifresini girilerek istenilen dosyanın kategorisine ulaşılır.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • berkan 1 ay önce
  • oppo reno 4 lite cihazımda özel kasanın şifresini girmeme rağmen giriş yapmıyor.özel kasaya nasıl giriş yapacağım.