Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

3048 okunma — 26 Nisan 2021 18:58
Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? Jiroskop, bir çark ya da disk biçiminde bulunan ve etkisinin ortaya çıkması ile faaliyet göstererek açısal bir şekilde meydana gelen hızı ölçen bir alettir. Bu etkiyi, su ile rüzgar akıntılarının da saat doğrultusunda ve tersi yönünde dönmesini sağlarken, aslında dünyada tıpkı bir jiroskop sensörü gibi faaliyet gösterip hareket etmektedir yani çalışmaktadır.

Oppo Jiroskop Nedir Telefonda Ne İşe Yarar? 

Jiroskop aletinin hedefi, pozisyon başta olmak üzere seviyeyi veya oryantasyonu korumak ve kontrol altına almaktır. Aynı zamanda bir ivmenin ölçülmesi ile çalışır. Böylelikle telefonun dönüş yönünü de algılamayı aracılık eder. Aslında temel mantığını öğrenince, jiroskop telefonlarında ne işe yarar sorusuna cevap bulmak çok daha basit bir hal alacaktır.

Oppo cep telefonları çevrildiği zaman buna göre ekranda konum alıyor. Jiroskop, cep telefonunun bir yüzeyde iken sıfır noktasında kalibre olur. Fakat herhangi bir değişiklik meydana gelmesi durumunda ise sensörler buna göre devreye girip derhal harekete geçer.

Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? 

Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Jiroskop Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo cep telefonlarında jiroskop kalibrasyonu gerçekleştirmeden önce tabii ki var olan problemleri tespit etmek gerekir. Bu nedenle sensörlere testler uygulanması ve üçüncü parti bir uygulamadan faydalanmak da mümkündür.

İlginizi Çekebilir!  Karşınızda Uygun Fiyatlı Oppo K3!

Bir problem olup olmadığını öğrenmek amacıyla bu yöntemi daha çok çalıştırırken oppo cep telefonu değişik şartlarda denemek gerekir. Örnek verilecek olursa; ışık sensörü monitörünün açılması ve telefonun Işık sensörünü gizlemeye çalışılması gerekir. Sensör, düzgün bir şekilde faaliyet gösteriyorsa eğer uygulama artık kullanıcılara çok daha avantajlı alacaktır.

Böylelikle oppo cep telefonunu kullanan vatandaşların, kalibre edip etmeyeceklerini karar vermeleri bu aşamadan sonra önem kazanacaktır. Her zaman olduğu gibi oppo telefonunun algılayıcıların tekrardan kalibre etmek amacıyla Google Play uygulaması üzerinden bir uygulama indirilmesi mümkündür. Bu problemin ortadan kaldırılmasına yönelik girebilecek çok özellikli bir uygulama mevcuttur.

Oppo kalibrasyon uygulaması açısından bir uygulama indirmek istenmediği zaman telefonda bulunan ayarlardan sensörlerin kalibre edilmesi mümkündür. Ancak sadece belirli akıllı telefonları bu özelliği sunuyor ve aynı şekilde sensörlerden çok daha az açısından düzenleme gerçekleştirilebiliyor.

Daha fazla bilgi ve kullanıcı kitlesine ulaşmak için Facebook Grubumuza bekleriz! https://www.facebook.com/groups/oppotr

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli