Oppo En Çok Satışı Türkiye'de Yaptı! - Oppo Satış Rekoru Oppo Forum
e
sv

Oppo En Çok Satışı Türkiye’de Yaptı!

1256 okunma — 07 Ocak 2020 10:51
Oppo Satış Rekoru

Oppo En Çok Satışı Türkiye’de Yaptı!

Oppo, Sıla ile yaptığı reklamlar ile, cihazların satış performansını artırdı. Oppo’nun “A Seri 2020” ve “Reno2” modelleri en çok Türkiye’de satıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Oppo’nun akıllı telefonları için yaptığı tanıtım kampanyaları, markanın hem popülerliğini hem de Türkiye‘deki pazar payını artıyor.

Bir çok ülkede hizmet veren Oppo’nun, 2019 yılının başlarında girdiği Türkiye pazarında “A Seri 2020” ve “Reno2” modellerinin tanıtımı için Sıla ile yapmış olduğu reklamlar, ürünlerin satış performansında çok etkili oldu.

Türkiye pazarına çok önem vererek ilk kez bir yerel reklam kampanyası gerçekleştiren Oppo, hizmet verdiği kültüre hitap eden kampanyaları ile öne çıktı. Oppo, ilk yılı olan Türkiye’de satış rekoru kırdı.

Oppo Satış Rekoru

Oppo Satış Rekoru

Sıla‘nın oynadığı reklam kampanyalarının ardından kullanıcılar, Oppo ürünlerine büyük ilgi gösterdi.

İlk reklamında, OPPO’nun “A9 ve A5 2020” telefonuyla içindeki yeteneği ortaya çıkaran ve fotoğrafçı olarak karşımıza çıkan Sıla, reklam ikinci reklamında ise bambaşka bir senaryo ile karşımıza çıktı.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

Türk edebiyatının usta ismi Orhan Veli’nin “Bir İş Var” şiirinin Sıla’nın ağzından dinlenilen 2. reklamında Sıla’ya, model Didem Soydan, oyuncular Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu eşlik etti.

“İlk defa Türkiye pazarında yerel bir kampanya yaptık”

Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, yeni “A5 ve A9 2020” modellerini duyurmak için Türkiye’de ilk defa yerel bir kampanya yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye ayrı bir önem veriyoruz. Bunu, Oppo’nun merkez yönetiminde de ifade ettik. Türkiye’de yerelleşmemiz gerektiğini söyledik. Böylece ortaya başarılı iki kampanya çıktı. Şarkıcı Sıla ile yaptığımız başarılı reklam kampanyaları sayesinde Oppo’nun ismi artık daha çok biliniyor.

Bugün ‘Oppo nasıl bir markadır’ dediğimizde, ‘Kamerası güzel olan telefon’ cevaplarını alıyoruz. Son olarak yeni Reno2 serisi kullanıcılarla buluşurken, biz yine yerel reklamlarla devam etmek istedik. Bu kez Sıla’nın yanı sıra Didem Soydan, Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerle iş birliği yaptık. Bu iş birliklerinin etkisi ile A Serisi 2020 ve Reno2 modellerinde Oppo Türkiye olarak Avrupa bölgesinde satış rekoruna imza attık.”

İlginizi Çekebilir!  Sağ Üst Köşedeki Telefon Simgesi OPPO

Weijian Zhou, 2020’de de yeni ürünleri teknolojiseverlerle buluşturmaya ve Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceklerini bildirdi.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli