Google, 100’den fazla açığı kapatan yeni güncellemeyi sunuyor! - Oppo Forum
Dizipal Kaç Oldu?

Sıradaki içerik:

Dizipal Kaç Oldu?

e
sv

Google, 100’den fazla açığı kapatan yeni güncellemeyi sunuyor!

218 okunma — 01 Ocak 2024 22:09
Google

Google ve Microsoft, bilgisayar korsanlarının potansiyel saldırılarına karşı güvenlik önlemlerini artırmak amacıyla 130’dan fazla açığı içeren yeni güncellemeleri kullanıcılara sundu. Bu güncellemeler, uzaktan kod yürütme tehlikelerini ortadan kaldırmak ve sistem güvenliğini güçlendirmek için tasarlandı.

Google güncelleme: CVE-2023-40088 ve  CVE-2023-40078

Android işletim sistemi için geliştirilen güvenlik paketi, yaklaşık 100 farklı sorunu çözerek kullanıcıları potansiyel tehlikelerden koruyor. Özellikle CVE-2023-40088 ve CVE-2023-40078 gibi uzaktan kod yürütme açıkları, cihazların uzaktan kontrol edilmesine olanak tanıyan riskleri ortadan kaldırmak adına öne çıkıyor.

Google’ın güvenlik önlemlerine ek olarak, WearOS için düzeltilen CVE-2023-40094 kodlu açık, akıllı saatlerin güvenliğini artırarak kullanıcıları koruma altına alıyor.

Microsoft’un Aralık ayı güncellemeleri ise 30’dan fazla güvenlik açığını hedef alıyor. Bu kapsamda Android uygulamaları da dahil olmak üzere yazılım ve hizmetlere yönelik güvenlik riskleri giderildi.

Yeni güvenlik paketleri, öncelikle Google’ın Pixel modellerine sunulacak ve ardından diğer Android üreticileri tarafından benimsenip dağıtılacak. Kullanıcıların, güvenliklerini güncel tutarak bilgisayar korsanlarının potansiyel tehditlerine karşı önlem almaları önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Yetkili Servis İletişim

Bu güncellemelerin kullanıcıları ne kadar etkili bir şekilde koruyacağını önümüzdeki günlerde görmek mümkün olacak. Siz de bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsinizOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli