Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

0
133
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü), Teknoloji devi Oppo, elektronik alanındaki yeniliklerine devam ediyor. Özellikle popüler hale gelen metaverse kavramı, şirketleri de farklı arayışlara itiyor. Şirket, bu alanda önemli bir ürünle geliyor. Artırılmış Gerçeklik(AR) cihazlar konusunda önemli bir adım atan şirket, INNO DAY 2021’de kendi geliştirdiği Spark Mikro Projektör‘e sahip Oppo Air Glass’ı tanıttı. Ürün, gelecek yılın başlarında satışa çıkacak.

Oppo Tema Ara...

Baktınız Mı? >>>>> Oppo Akıllı Saat Modelleri

Oppo Air Glass, tek camlı bir dalga kılavuzu tasarımına sahip

Özellikle metaverse kavramından sonra birçok firmanın gündeminde önemli bir hal alan Artırılmış Gerçeklik(AR) için Oppo’dan büyük bir adım geldi. Şirket, gelecek yılın başlarında satışa çıkacak AR cihazı Air Glass‘ı duyurdu. Ancak şirket, AR kavramının yerine Yardımcı Gerçeklik olarak ürünü tanımlıyor. Öyle ki gözlük, 3D olarak değil 2D olarak bilgi akışı sağlıyor. Bu açıdan Google’ın ürünü Google Glass ile benzerlik gösteriyor

Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

OPPO Başkan Yardımcısı ve OPPO Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, ürünle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Ses Yükseltme Kodu

OPPO uzun süredir XR/ Extended Reality (Genişletilmiş Gerçeklik) imkanları üzerine araştırmalar yapıyor. Şimdi ise Air Glass ile tüketicilerin gerçekten erişebileceği bir akıllı gözlük geliştirdik. Fütüristik tasarımından da anlaşılacağı gibi, OPPO Air Glass, bilgileri görüntüleme ve kullanma şeklimizde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Kullanımı kolay ekranı, ihtiyacımız olan önemli mesajları gözümüzün önüne getiriyor. OPPO Air Glass ile dünya bir daha asla aynı görünmeyecek.

Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

Oppo Air Glass özellikleri

Oppo Air Glass, çerçevenin sağ tarafına manyetik olarak oturan ek bir cam çerçeve şeklinde dizayn edilmiş. Gözlük, hafif ve minimalist görünümü ile 30 gram ağırlığında olacak. Gümüş yarım çerçeve ve siyah tam çerçeve olmak üzere iki farklı çerçeve tasarımı bulunuyor. Ayrıca standart gözlüklere monte edilebilecek manyetik bağlantı noktasına da sahip.

Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

Oppo, gözlüğün 3 saat aktif kullanıma ve 40 saat durağan beklemede kalabileceğini söylüyor. Air Glass, Qualcomm Snapdragon 4100 işlemciye sahip. Cihaz, Oppo’nun ColorOS 11 veya üzeri bir sürümünü çalıştıran bir akıllı telefon ile bağlantı kurabiliyor. Dokunma, ses, el ve kafa hareketleri olmak üzere dört sezgisel etkileşim yöntemini destekleyen Oppo Air Glass, 640×480 piksel çözünürlükle 1.400 nit’lik bir zirve parlaklık sunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A74 çalarken Flash Yanması
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)
Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

AR gözlükleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Oppo’nun bu ürünü sizi heyecanlandırıyor mu? Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşınız. Facebook Grubumuza katılabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz