Oppo A73 Telefon İncelemesi - Fiyatı ve Özellikleri | Oppo Forum
e
sv

Oppo A73 Telefon İncelemesi

515 okunma — 31 Ocak 2022 12:11
Oppo A73 Telefon İncelemesi, Oppo A73 Özellikleri ve Fiyatı

Oppo A73 Telefon İncelemesi; Yeni telefon almak isteyenler için bir diğer tercih olan Oppo A73 Modeli karşımıza çıkmaktadır. Telefon alacaklar için bu cihazın incelemesini sizler için derledik. İşte…

Oppo A73 Telefon İncelemesi

Oppo markası akıllı telefon modelleri konusunda , kendi segmentinde yer alan cihazlar arasında deri olan  görünümüyle ilgili olarak arka gövdesiyle farkını ortaya koymaktadır . Telefon yaklaşık olarak ; 163 gramlık ağırlığında 7,45 milimetrelik te bir  inceliğe sahip  deri görünümlü arka gövdesiyle,  gerçekten oldukça şık bir farklı bir tasarıma sahip . Telefonun  kasası oldukça hafif olması sebebiyle  kullanıcılar tarafından en büyük avantaj olarak kabul ediliyor.

Oppo A73 Kutu Açılışı

Oppo A73 Telefon Modeli Kutu Açılışına bakıldığında  Type-C kablosu,  orjinal telefon kılıfı,  A73 şarj adaptörü, SIM kartı iğnesi ve kulaklık bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Oppo Gösteri Yaptı 20 Dakikada Tam Şarj Artık Mümkün

Oppo A73 Özellikleri

Oppo A73, 6.4 inç boyutunda çentikli AMOLED bir ekrana sahip olan bir model. Oppo A73 Modeli 1080×2400 piksel FHD+ çözünürlüğe sahip olan ekranıyla da oldukça etkili. 600 nite kadar bir oranda   parlaklık özelliğiyle de oldukça iddialı olan bir parlaklık sunan cihaz, büyük bri problem olan güneş ışığı altında ekran kullanımlarında da kullanıcıları fazla rahatsız etmiyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oppo A73 cihaz ekrana paneli ayrıca, 408 piksel yoğunluğuyla ve de  60 Hz ekran tazeleme oranını da  sunmaktadır.

Cihazın kamera özelliğine bakıldığında ; 16 MP çözünürlük ve 2.2 diyafram açıklığı bulunan ana kamerası var.

Oppo A73 Telefon İncelemesi, Oppo A73 Özellikleri ve Fiyatı

Oppo A73 Telefon İncelemesi, Oppo A73 Özellikleri ve Fiyatı

Ayrıca telefonun 2 MP’lik bir geniş açı lensi ve de  ikişer tame 2 MP’lik bir mono lensi bulunuyor. Geniş açı lens durumuna bakıldığında giriş segmenti bu  cihaz için oldukça iyi bir performans sergiliyor

Arka kamerasına göz  atıldığında , 30 karede 1080 piksel çözünürlüğe kadar video kaydı yapma performansı sergileniyor . Cihazın arka kamerası  yeni nesil telefon modellerine  göre biraz yüksek kalan diyafram açıklığı bulunuyor. Bu durumda gece çekimlerini olumsuz yönde etkileyen bir durum. Ancak deri özelliği tasarım açısından bu durumu bertaraf etmiş gibi algılanıyor. Ancak resim çekmek daha doğrusu kaliteli resimleri elde etmek isteyenler için bu bir sorun olabilir.

Oppo A73 Fiyatı

Oppo A73 fiyat olarak bilgi vermek gerekirse, Oppo A73 Teknosa fiyatı 3.743,04 TL civarında karşımıza çıkmaktadır. Oppo A73 Epey fiyat olarak da en ucuz Trendyol adlı internet üzerinden satışa devam etmektedir. (fiyatlar yazı tarihi itirabi ile baz alınmıştır)

İlginizi Çekebilir!  Oppo Fabrika Ayarlarına Döndürme

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli