Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi - Oppo Forum
e
sv

Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi

362 okunma — 07 Aralık 2023 10:11
Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi

Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi, Oppenheimer, Christopher Nolan’ın yönettiği ve 2023 yılında vizyona giren bir biyografik drama filmidir. Film, Manhattan Projesi’nin lideri J. Robert Oppenheimer’ın hayatını ve atom bombasının geliştirilmesini anlatıyor.

Film, Cillian Murphy’nin J. Robert Oppenheimer rolünde, Emily Blunt’ın Katherine Oppenheimer rolünde, Matt Damon’ın Leslie Groves rolünde, Robert Downey Jr.’ın Lewis Strauss rolünde, Florence Pugh’ın Jean Tatlock rolünde, Rami Malek’in Edward Teller rolünde, Benny Safdie’nin Julius Robert Oppenheimer rolünde, Josh Hartnett’ın Ernest Lawrence rolünde, Dane DeHaan’ın Felix Bloch rolünde, Jack Quaid’in Frank O’Keeffe rolünde, Alden Ehrenreich’in Enrico Fermi rolünde, Matthew Modine’in Karl Fuchs rolünde, Kenneth Branagh’ın George Kistiakowsky rolünde, David Krumholtz’un Victor Weisskopf rolünde, Jason Clarke’ın Richard Feynman rolünde, Michael Shannon’ın James Chadwick rolünde, Josh Stamberg’ın Ernest O. Lawrence rolünde, Dylan Arnold’ın Pashley rolünde, Michael Angarano’nun Seth Neddermeyer rolünde, Danny DeVito’nun Lewis Strauss’un babası rolünde ve Alex Wolff’un Robert Oppenheimer’ın oğlu rolünde yer alıyor.

Film, 21 Temmuz 2023’te 74. Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi ve 21 Temmuz 2023’te Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 28 Temmuz 2023’te Türkiye’de vizyona girdi.

İlginizi Çekebilir!  Snapdragon 730G’li Redmi Note 8 Pro için resmi açıklama

Oppenheimer Filmi Konusu

Oppenheimer, Manhattan Projesi’nin lideri J. Robert Oppenheimer’ın hayatını ve atom bombasının geliştirilmesini anlatıyor.

Film, 1939’da Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesiyle başlıyor. Oppenheimer, Nazilerin atom bombası geliştirmekten korktuğu için Manhattan Projesi’ne katılmaya karar veriyor.

Proje, Oppenheimer’ın liderliğinde hızla ilerliyor. Oppenheimer, atom bombasının geliştirilmesi için gerekli olan bilim adamlarını ve mühendisleri bir araya getiriyor.

1945’te, atom bombası ilk kez New Mexico’daki Trinity Testi’nde patlatılıyor. Test, Oppenheimer’ı dehşete düşürüyor.

Oppenheimer, atom bombasının geliştirilmesinden dolayı büyük bir suçluluk duygusu yaşıyor. Film, Oppenheimer’ın atom bombasının geliştirilmesinin sonuçlarıyla nasıl başa çıktığını anlatıyor.

Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi

Oppenheimer Apple Tv İzleme Rehberi

Oppenheimer Filmi Eleştirileri

Oppenheimer, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Film, Nolan’ın yönetmenliği, Murphy’nin performansı ve görsel efektleri için övgü aldı.

The New York Times’tan A.O. Scott, filme 5 üzerinden 4 yıldız verdi ve “Oppenheimer, Christopher Nolan’ın en iyi filmi olabilir” dedi.

The Washington Post’tan Ann Hornaday, filme 4 üzerinden 4 yıldız verdi ve “Oppenheimer, görkemli, düşündürücü ve unutulmaz bir film” dedi.

Los Angeles Times’tan Justin Chang, filme 5 üzerinden 3,5 yıldız verdi ve “Oppenheimer, Christopher Nolan’dan görkemli ve düşündürücü bir tarihsel drama” dedi.

İlginizi Çekebilir!  CS GO Radar Gözükmüyor 2023

Oppenheimer Filmi İzleme Rehberi

Oppenheimer, Christopher Nolan’ın en iddialı filmlerinden biri. Film, 2 saat 40 dakika uzunluğunda ve karmaşık bir hikayeye sahip.

Filmi izlemeden önce aşağıdakileri bilmeniz faydalı olacaktır:

  • Film, Manhattan Projesi’nin lideri J. Robert Oppenheimer’ın hayatını ve atom bombasının geliştirilmesini anlatıyor.
  • Film, 1939’dan 1945’e kadar geçen dönemi kapsıyor.
  • Film, Oppenheimer’ın atom bombasının geliştirilmesinden dolayı yaşadığı suçluluk duygusunu anlatıyor.

Filmi izlemek için aşağıdaki sırayı takip edebilirsiniz:

  1. Filmin konusunu ve arka planını öğrenin.
  2. Filmin fragmanını izleyin.
  3. Filmin ilk 30 dakikasını izleyin. Bu, filmin temellerini anlamanıza yardımcı olacaktır.
  4. Filmin geri kalanını izleyin.

Oppenheimer Filmi’nin Görsel Efektleri

Oppenheimer, görsel efektleri açısından da dikkat çeken bir film. Filmde, atom bombasının geliştirilmesi ve patlatılması sahneleri oldukça etkileyici.

Filmin görsel efektlerini yönetmen Christopher Nolan ve eşi Emma Thomas’ın şirketi Syncopy ve özel efektler şirketi Industrial Light & Magic (ILM) birlikte üstlendi.

ILM, filmde kullanılan görsel efektler için yeni teknolojiler geliştirdi. Örneğin, atom bombasının patlatılması sahnesi için, gerçekçi bir patlama efekti yaratmak için yeni bir simülasyon sistemi kullanıldı.

İlginizi Çekebilir!  HGS Borcunuz Bulunmaktadır Mesajı: Dolandırıcılık Mı?

Oppenheimer Filmi’nin Müzikleri

Oppenheimer’ın müziklerini Ludwig Göransson besteledi. Göransson, daha önce Black Panther, The Mandalorian ve Tenet gibi filmlerin müziklerini bestelemişti.

Göransson, Oppenheimer’ın müzikleri için, klasik müzik, caz ve elektronik müzik gibi farklı türlerden esinlendi. Müzikler, filmin atmosferini ve duygusunu yansıtacak şekilde tasarlandı.

Oppenheimer Filmi’nin Sonuç

Oppenheimer, Christopher Nolan’dan güçlü bir film. Film, J. Robert Oppenheimer’ın hayatını ve atom bombasının geliştirilmesini etkileyici bir şekilde anlatıyor.

Film, 2 saat 40 dakika uzunluğunda ve karmaşık bir hikayeye sahip. Filmi izlemeden önce, filmin konusunu ve arka planını öğrenmek faydalı olacaktır.

Film, görsel efektleri, müzikleri ve oyunculuklarıyla da dikkat çekiyor. Oppenheimer, tarihe ilgi duyan ve düşündürücü filmleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir film.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli