LG telefonların yeni arayüzü tanıtıldı; karşınızda UX 9.0 [Video]

0
607


LG UX 9.0 arayüz
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, kısa süre önce akıllı telefonlarının yeni arayüz yapısı UX 9.0 ile karşımıza çıktı. Yeni sürüm çok tanıdık görünüyor.

OPPO‘nun detaylarına burada yer verdiğimiz ColorOS 7 arayüz yapısı sonrasında bir yeni arayüz de LG tarafından geldi. Firmanın yeni arayüzü UX 9.0, yerini aldığı UX 8.0‘a göre çok daha sade ve modern görünüyor. Genel tasarım çizgisiyle detaylarına burada yer verdiğimiz Samsung One UI arayüzü akıllara getiren yeni arayüz, eskiye nazaran daha “kalın / bold” fontlar kullanıyor ve yeni boşluklar ile ferahlık ve sadelik sağlayan “negatif alan” kullanımını artırıyor. Samsung One UI gibi birçok unsuru ekranın altına toplayan, böylelikle de büyük ekranlı telefonları tek elde kontrol etmeyi / kullanmayı kolaylaştıran LG UX 9.0, firmanın modellerinin çok güçlü olduğu “müzik” performansını, yeni müzik arayüzüyle hiç olmadığı kadar iyi hale getiriyor. Yeni bir arayüzde olmazsa olmaz sistem geneli “koyu mod” seçeneği de taşıyan arayüz, bu sayede OLED telefonların pil ömrüne katkı sağlıyor, düşük ışıkta gözleri koruyor. iOS benzeri uygulama geçişi de sunan arayüz, birçok kalemde çok daha yuvarlatılmış tasarım öğelerini beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir!  Kwai Ajans Başvurusu Nasıl Yapılır?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG UX 9.0 arayüz yapısı gayet modern görünüyor

Ancak henüz yeni arayüzün hangi cihazlara hangi tarihte çıkacağı konusunda bir bilgimiz bulunmuyor. LG telefon sahiplerini fazlasıyla memnun edecek yeni tasarım, hem sadeliği artırıyor hem performansı iyileştiriyor hem de kullanımı kolaylaştırıyor. Sürümün 2020 içinde Android 10 temelinde gelmesi bekleniyor.

Kaynak: LogOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz