Kritik bir açık bulan Türk gençlere Apple’dan büyük ödül - Oppo Forum
e
sv

Kritik bir açık bulan Türk gençlere Apple’dan büyük ödül

768 okunma — 26 Kasım 2019 22:50

Apple

 

Apple daha öncesinde iOS’te açık bulan Yiğit Can Yılmaz isimli bir türk gencine teşekkür etmiş ve sorunu araştırmaya alıp problemi son güncellemeyle birlikte çözmüştü. Paylaşacağımız yeni haber ise Apple ve Netflix’i ilgilendiriyor.

Bursa’da yaşayan iki Türk genci Apple cihazlarında Netflix’i ilgilendiren önemli bir açığı keşfetti. Çayan Temel ile Oğuz Akçay, Apple cihazlardan Netflix’ten film veya dizi izlerken görüntü kaydı alınamaz’ şeklindeki gizlilik sözleşmesinin açığını buldu. Hürriyet Gazetesi‘nin aktardığı bilgiye göre Apple, iki öğrenciye toplamda 200 bin dolarlık bir ödül teklif etti. Netflix ile gizlilik sözleşmesi imzalayan Apple’ın bu açık sayesinde başı ağrıyacağa benziyor. İki şirket arasında imzalanan sözleşme gereği, Apple telefonlardan Netlix’ten dizi ve film izlerken telefonun video kayıt alma özelliği devre dışı kalıyor. İki genç, buldukları açık sayesinde Apple telefonlardan Netflix üzerinden dizi ve film izlerken 4K kaliteyle kayıt yapabildiğini belirtiyor. Gençler, program kullanmadan telefon ayarlarını değiştirerek Netflix’ten görüntü kaydı aldığını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Netflix’i ilgilendiren konu hakkında gençlerden açıklama

Şirket, Temel ile Akçaya açığı düzeltmelerine yardımcı olmaları halinde kişi başı 100 bin dolar olmak üzere toplamda 200 bin dolar ödül teklif etti. Ödülü az bulan Temel ve Akçay, daha yüksek ödül teklif edilmediği sürece buldukları açığı Cupertinolu şirket ile paylaşmayacaklarını ifade ediyor. Geçmişte yaptığı düşük ödüllendirmeler sonrası bu teklifin pek fazla uygun görmediklerini belirten gençler film sitelerinin bunun sayesinde günlük birkaç milyon dolar kazanabileceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir!  instagram Gizlice Hikayeye Bakma Sitesi

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli