Katlanabilir Oppo Geliyor!

0
914
Oppo Katlanabilir Telefon
Oppo Katlanabilir Telefon

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Kısa bir süre önce Türkiye pazarına giren ve ünlü yorumcu Sıla Gençoğlu’nu reklamlarda oynatma kararı alan Oppo, katlanabilir akıllı telefon üzerinde de çalıştığını resmen doğruladı.

Son zamanlarda birçok akıllı telefon üreticisinin üzerinde çalıştığı katlanabilir cep telefonu kervanına Oppo da katılmış oldu. Bu konudaki ilk bilgiyi ise Oppo Başkan Yardımcısı Liu Chang “Future Technology Conference”ında vermiş ve katlanabilir telefonların akıllı telefonların geleceği olduğunu söylemişti.

Oppo Katlanabilir Telefon

Oppo Katlanabilir Telefon

Henüz birçok ayrıntının açıklığa kavuşmamış olmasına karşın şirketin bu alanda ciddi bir çalışma içinde olduğu biliniyor. Uzmanlar, “Oppo, beklenildiği üzere, telefonun kullanım sistemini kullanıcının telefonun açık ya da kapalı bulunmasından bağımsız olarak en iyi sonucu alması üzerine kurgulayacaktır. ‘Oppo Fold’, Huawei Mate X gibi dışarı veya Samsung Galaxy Fold gibi iki taraflı açılabilecektir” değerlendirmesini yapıyor.

Öte yandan Oppo, Kasım 2019’da, cep telefonu ile katlanabilir bir tablet karışımına ilişkin bir patent aldı. Bu patentin tanımına göre bir cep telefonu, katlanabilir bir tabletin ‘motoru’ olarak da kullanılacak.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A91 Telefon İncelemesi

Şirket, üç yıl içinde araştırma ve geliştirme için 6,5 milyar euroluk bir yatırım yapacağını açıklamıştı. Bu rakam, Oppo’nun sadece katlanabilir telefon değil; 5G, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve büyük veri alanlarında da yeni projeler üzerinde çalışacağını gösteriyor.

Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın! En yeni Oppo Haberlerinden en hızlı bir şekilde haberdar olmak için lütfen  Oppo Forum Twitter sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

 

Kaynak: Bültenler


Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz