Karşınızda tam 1.200 beygirlik ejderha: Ajlani Drakuma

0
600

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Dubai merkezli Ajlani Motors, uzun süredir beklenen hiper otomobil modelini Dubai Auto Show kapsamında görücüye çıkarttı. Ajlani Drakuma ile sınırlar bir kez daha zorlandı.

Oppo Tema Ara...


Dubai Auto Show kapsamında tanıtılan en kışkırtıcı modellerden birisi kesinlikle Ajlani Motors imzalı Ajlani Drakuma oldu. Ejderha’dan ilham alan hiper otomobil modeli, görebileceğiniz üzere gerçekten inanılmaz etkileyici görünüyor. Gövdesine oranla çok büyük jantları bulunan ve çok cesur çizgilerle tasarlanan otomobilin arkasında Ajlani Motors kurucusu ve CEO’su Bashar Ajlani yer alıyor. Şirketini Horacio Pagani‘den aldığı ilham ile kurduğunu aktaran Ajlani, ilk modeliyle ciddi şekilde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Fuar alanında prototip olarak sergilenen modelin kalbinde tam 1.200 beygir güç üreten çift turbo bir V8 motorun yer aldığı açıklanıyor. Tam olarak performans değerleri paylaşılmayan ancak inanılmaz hızlı olacağı açıkça görülen araç, karbon fiber kullanılarak üretilmiş bir gövde üstüne kuruluyor. Kapılarının “ejderha kanadı” şeklinde açıldığı belirtilen iki kişilik Ajlani Drakuma, söylendiği kadarıyla halen tamamen bitmiş durumda değil. Bashar Ajlani’nin bu aracı yollara çıkarmak adına yatırımcı arayışı içerisinde olduğu verilen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 3 Pro 5G Geliyor!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ajlani Drakuma sadece sanal ortamda görebileceğimiz bir hiper otomobil olacak

Üretime girip girmeyeceği ya da ne kadar satılacağı açıklanmayan Drakuma’dan her şey yolunda giderse sadece 99 adet üretilmesi hedefleniyor. Bu hiper otomobilin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Ferrari’nin yeni güzeli Roma

Kaynak: LogOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz