John Wick yönetmeninin iPhone 11 Pro ile çektiği kar topu savaşı [İzle] - Oppo Forum
e
sv

John Wick yönetmeninin iPhone 11 Pro ile çektiği kar topu savaşı [İzle]

793 okunma — 03 Aralık 2019 06:48


John Wick yönetmeninden iPhone 11 ile çekilmiş kar topu savaşı

iPhone 11 Pro modelinin video yeteneklerini bir de aksiyon sahnelerinde görün. John Wick yönetmeni ve yapımcısı David Leitch bizi kar topu savaşına götürüyor.

iPhone 11 Pro ile beraber yeni nesil iPhone’lar video konusundaki yeteneklerini John Wick filminin yardımcı yönetmeni ve yapımcısı David Leitch ile bir kez daha gösteriyor. Leitch sadece John Wick’te değil, yakın zamanda Hobbs and Shaw filminde de “aksiyonun merkezi” konumundaki yönetmenlerden biri olarak bizi çektiği kısa videoda da aksiyonu harlıyor. Tatil dönemi için hazırlanan bu videoda kar topu savaşı teması kullanılmış. Tamamı iPhone 11 Pro’yla çekilen videoda slow-motion, yakınlaştırma ve benzeri temel elementlerden faydalanılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick yönetmeni aksiyonu iPhone 11 Pro ile yansıtıyor

Video çekimlerinde ayrıca gimballı bir monopodun kullanılıp kullanılmadığı ise açıklamada ne yazık ki yer almıyor. Ancak videonun yanı sıra çekimlerin nasıl yapıldığına dair bir video da Apple’ın YouTube kanalındaki yerini aldı. Burada akıllı telefonun monopod benzeri çeşitli aksesuarlarla desteklendiği görünüyor. Ancak gimballı bir sisteme yer verilmememiş gibi. Bu da videodaki stabilizasyonun doğrudan cihaz tarafından sağlandığı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir!  Web 3.0 İstanbul Konferansı

Videonun açıklaması ise şu şekilde: “David Leitch tarafından iPhone 11 Pro ile çekilmiş sinematik bir kar topu savaşı. Tatil videolarınızı en yüksek kalitede video çekim yapabilen akıllı telefon ile efsaneleştirin.

Apple’ın ünlü yönetmenlerle ilk kez çalışmadığını hatırlatalım. Yakın zamanda Selena Gomez’in yeni şarkısının klibi de yeni iPhone ailesiyle çekilirken, akıllı telefonun çıktığı dönemde Star Wars yönetmeni Rian Johnson da telefonun video yeteneklerini test etmek için kısa bir video çekmişti. Hazırlanan bu “efsanevi” kar topu savaşını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli