Intel’den “Yeni” Dizüstü Bilgisayar Soğutma Teknolojisi

0
530

Intel’den “Yeni” Dizüstü Bilgisayar Soğutma Teknolojisi

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının en başta ortak sorunları arasında gelen ısınma problemi için İntel yeni bir soğutma teknolojisi geliştiriyor.

Laptop cihazları soğutmak için herkes birer fikir buldu fakat hiç biri kalıcı çözüm olmaya yetmedi. İntel tüm bu fikirleri tek bir çatı altında toplamaya karar verdi. Oyun sevenler bilgisayarlarının hafifliğinden sırf işlemcileri iyi soğuması için vaaz geçiyorlar, yinede tam performansı alamıyorlar.

Artık dizüstü bilgisayar üreticileri bunu gerçekleştirebilmek için daha küçük cihazlar üretmeye başladılar. Bu her ne kadar olumlu sonuç gibi görünse’de bir başarısızlığın sonucu olarak kabul ediliyor.

Laptop bilgisayarların işlemcilerini soğuta bilecek bazı şeyler yok değil fakat bunlar ağırlığı ve gürültüyü fazla arttırdığı için tercih edilmiyorlar. Daha önce  HEXUS; Asus ROG Phone II, Aorus 17 ve Asus ProArt StudioBook One gibi dizüstü oyun bilgisayarlarında buhar hazneli soğutma sistemi kullanılmıştı. İntel yeni cihazlar için bu teknolojiyi geliştirip daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor.

İntel’den buhar hazneli soğutma teknolojisi

İntel'den buhar hazneli soğutma teknolojisi
İntel’den buhar hazneli soğutma teknolojisi

Yabancı haber kaynaklarının söylentilerine göre 2020 yılında düzenlenecek olan CES 2020’de İntel, üzerinde çalıştığı dizüstü termal modülünü herkese duyuracak.

İlginizi Çekebilir!  Sağlık kurumundaki bir veri ihlali ölüme bile neden olabilir

Buhar haznesi ve grafit plaka teknolojisinin birleşimi ile ısı kaybını %30 azaltarak çok daha iyi performanslar almamızı sağlayacaklar.

Buhar haznelerinin boyut, şekil ve konumlarından ötürü diğerlerine göre daha avantajlı olacak.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz