ingilizce öğreten Uygulamalar - Oppo Forum
e
sv

ingilizce öğreten Uygulamalar

278 okunma — 23 Mart 2023 14:07
ingilizce öğreten uygulamalar

ingilizce öğreten Uygulamalar, Herhangi bir dil kursuna gitmeden İngilizce öğrenmek için bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamaları kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu ücretsiz uygulamaların yardımıyla günlük hayatınızdaki boş vakitlerinizi dil öğrenerek değerlendirebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için vaktinizin olmadığını ve kursların gereksiz yerler olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse  İngilizce öğreten uygulamalar  indirmeye ne dersiniz?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber birçok değişikliğe uğradık. Bu değişikliklerden en önemlisi ise telefonlarımıza bağımlı birer insan olduğumuz. Sürekli elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızı faydalı araçlar için kullanabilir ve kendimizi geliştirebiliriz.

İngilizce öğreten uygulamalar

Bu yazımızda ise sizlere İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi mobil uygulamalardan bahsedeceğiz.

Duolingo

ingilizce öğreten uygulamalar Duolingo

ingilizce öğreten uygulamalar Duolingo

 

Duolingo uygulaması İngilizce öğrenmek isteyenler için oldukça iyi bir uygulama seçimi olarak karşımıza çıkıyor. Duolingo uygulamasına kaydolduktan sonra eğitim süreciniz tam olarak başlamış oluyor. Hatta o kadar akıcıki nekadar bunun hızlı  gerçekleştiğini anlayamıyorsunuz bile. Bu uygulamada üniteyi öğrenmeden sıradaki üniteye atlayamıyorsunuz. Açıkçası o kelimeyi, cümleyi size öğretene kadar karşınıza çıkarıyor. Bu durumu da çok güzel bir şekilde başarıyorlar. Kafanıza vura vura öğretiyorlar adeta. Uygulamayı İOS ve Android marketlerden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Memrise

ingilizce öğreten uygulamalar Memrise

ingilizce öğreten uygulamalar Memrise

 

İngilizce hayatımızın her alanında maalesef ki karşımıza çıkıyor. Çalıştığımız iş yerinde, seyahat sırasında, kullandığımız bir uygulamada. Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Memrise uygulaması ise tam olarak bu dengeyi sağlıyor. Memrise uygulamasına giriş yaptıktan sonra farklı kurslara göz atabilir, ihtiyacınız olan İngilizce alanını öğrenmeye başlayabilirsiniz. İş İngilizcesi, seyahat İngilizcesi gibi birçok çeşitli kurs programlarına katılabilir ve İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Memrise uygulaması 2017 yılında Google Play üzerinde en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Memrise uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran özelliklerden birisi ise, kullanıcıya sadece İngilizce öğretmekle kalmayıp o ülkenin coğrafyası hakkında da bilgiler vermesi olarak görülebilir. Memrise uygulamasını App Store ve Google Play marketleri üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mondly

ingilizce öğreten uygulamalar Mopndly

ingilizce öğreten uygulamalar Mopndly

 

Mondly uygulaması Ati Studios tarafından geliştirilmiştir. İngilizce öğrenmeye meraklı ve boş zamanlarınızı değerlendirecek iyi bir uygulama istiyorsanız Mondly uygulamasını kullanabilirsiniz. Mondly uygulaması içeriğinde, kullanıcıya birkaç dakikalık kısa kurslar sunarak İngilizce öğretmeyi amaçlamaktadır. Genellikle başlangıç aşamasında büyük bir heves ile başladığımız İngilizce öğrenme isteği, zaman içerisinde sıkıcı bir hale gelebiliyor. Fakat Mondly uygulaması kurs süresini birkaç dakika tutarak kullanıcıyı sıkmadan İngilizce öğretmeyi hedefliyor.

Uygulamada ilk olarak kelimeler geliyor ve bu kelimeleri sesli olarak size okuyor. Daha sonra bu kelimeler birleşerek cümleler haline geliyor ve sizden bu cümleleri doğru bir şekilde çevirmenizi istiyor. Mondly uygulamasının VR versiyonu da mevcut. VR teknolojisi sayesinde kullanıcılar, karşılarında gerçek bir insan varmış gibi konuşma pratiği yapabiliyor. Bu da uygulamanın büyük bir artısı diyebiliriz. Mondly uygulamasını App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

VoScreen

ingilizce öğreten uygulamalar Voscreen

ingilizce öğreten uygulamalar Voscreen

 

İngilizce öğreten uygulamalar arasında bulunan VoScreen, diğer İngilizce eğitim uygulamalarından çok daha farklı bir uygulama olduğunu söyleyerek işe başlayabiliriz. İngilizce öğrenirken eğlenmek isteyenlerimiz için bu uygulamayı tercih etmenizi öneririz. Kullanıcıları bu uygulamayı indirmeleri konusunda cazip gelen can alıcı nokta ise, video üzerinden İngilizce öğrenmeye çalışmak. VoScreen uygulamasının başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için kullanım açısından bir hayli zor bir uygulama olduğunu söylememiz mümkün. U

ygulamayı indirdikten ve giriş yaptıktan sonra videolar ile beraber eğitim başlıyor. Bu videolara başlarken, bahsettiğimiz diğer uygulamalar gibi başlangıç seviyesinde bir giriş olmuyor. Direkt olayın içerisine girerek İngilizce dizilerin, çizgi filmlerin, sinema filmlerinin diyaloglarını karşımıza çıkarıyor ve çevirmenizi istiyor. Bu yöntem özellikle dinleme yeteneğinizi geliştirmenize çok faydalı olacaktır. VoScreen uygulamasını App Store ve Google Play marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli