Hibrid Bulut İçin NetApp'ten Depolama Altyapısı - Oppo Forum
e
sv

Hibrid Bulut İçin NetApp’ten Depolama Altyapısı

719 okunma — 13 Ocak 2020 23:01

Hibrid Bulut İçin NetApp’ten Depolama Altyapısı

Hibrid Bulut için NetApp’ten yepyeni bir Yazılım Tanımlı Nesne Depolama altyapısı

StorageGRID® Webscale, dünya çapında faaliyet gösteren işletmeler için hızlı ve güvenilir bir veri yönetimi altyapısı sunuyor.

Milyarlarca mobil cihaz, kullanıcı ve uygulama, her gün büyük miktarlarda veri ortaya çıkarıyor. NetApp (NASDAQ: NTAP), dünya çapında piyasaya sürdüğü yeni StorageGRID Webscale nesne depolama yazılımı sayesinde, işletmelerin hibrid bulut teknolojilerini güçlendirmelerini sağlarken, aynı zamanda bu dev veri setlerini daha düşük maliyet ve daha yüksek bir veri güvenliği altyapısıyla yönetebilmelerine yardımcı oluyor.

NetApp StorageGRID Webscale’in yeni sürümü, Amazon S3 desteğiyle bulut uygulamalarını kesintisiz bir biçimde entegre edebildiği gibi, BT şirketlerinin dünya çapındaki veri merkezlerine dağıtılabilecek tek bir esnek havuzda 100 milyar nesne depolamasını sağlıyor.

Günümüzde nesne depolama; yapılandırılmamış verinin bulut, arşiv, ortam havuzları ve web Veri Depolama alanlarında depolanması sırasında karşılaşılan zorlukları aşmak için kullanılıyor. StorageGRID Webscale ise, NetApp’ın nesne depolama yaklaşımının temelini oluşturan bir platform olarak ön plana çıkıyor. Yeni NetApp çözümü, maliyet, uyumluluk, uygunluk ve performans gerekliliklerine göre veri yerleştirme süreçlerini yönetiyor.

İlginizi Çekebilir!  D-Smart Web Sitesine Ödül

NetApp Veri Merkezi Çözümleri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Neault, “Bugün şirketler yapılandırılmamış veri konusunda müthiş bir patlama ile baş etmeye çalışıyorlar.

NetApp bu şirketlere, hız, güvenlik, ölçeklenebilirlik sağlayan veri depolama ve veri yönetimi çözümleri sunarak BT yatırımlarından daha fazlasını almaları için yardımcı oluyor” diyor ve ekliyor: “10 yıllık bir kurumsal nesne depolama yetkinliği üzerine inşa edilen StorageGRID Webscale, veri yerleştirme ve koruma süreçlerini gerekli politikalar doğrultusunda ve global düzeyde yönetebilme kabiliyeti sunan yazılım tanımlı nesne depolama için başarılı bir temel oluşturuyor.”

StorageGRID Webscale ve Hibrid Bulut
StorageGRID Webscale yeni nesil bulut teknolojileri için geliştirildi. Yeni NetApp çözümü, uygulamaların yerinde veya barındırma ortamlarında çalışabilmelerini sağlayan Amazon S3 ve CDMI gibi endüstri standardı bulut protokollerini destekliyor.

Aynı zamanda NetApp E-Serisi veri depolama sistemlerinin veya depolama temeli sunan üçüncü parti depolama dizilerinin olduğu sanallaştırılmış sunucu altyapılarında çalışabiliyor.

Yazılımın patentli özellikleri arasında akıllı politika oluşturma motoru da var. Bu motor, verinin yaşam süresi ve fiziksel yerleştirilmesiyle ilgili kararı, iş gereksinimleriyle ilgili uyumluluk değerlendirmesi sonrasında veriyor. Özelleştirilebilir veri yönetimi politikaları, veri koruma ve depolama aşamalarının değişen maliyet modellerine göre yeniden düzenlenebilmesine yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir!  İçerik + Büyük Veri + Bağlantı = Web 3.0

StorageGRID Webscale’in geleceği

NetApp bu yılın sonunda StorageGRID Webscale’in bir sonraki sürümü için erken adaptasyon programına başlayacak. Bu programda yer alan müşteriler, küresel veri koruma için geliştirilen dağınık coğrafyalarda silinti kodlaması, kendi ortamlarında ve hizmet olarak aldıkları ortamlarda bulut sınıflandırması (tiering) gibi gelişmiş özelliklere erişim sağlama imkânı bulacak. Yeni nesil NetApp StorageGRID Webscale yazılımının ise 2015’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

IDC Depolama Sistemleri Araştırma Direktörü Ashish Nadkarni’ye göre, “Şirketlerin farklı coğrafyalarda ve farklı tipte veriler için kullanılabilecek, ölçeklenebilir ve yönetilebilir yazılım tanımlı depolama sistemlerine ihtiyaç duyuyorlar. NetApp StorageGRID Webscale ile nesne depolama yazılımlarına alternatif, ideal bir yaklaşım sunuyor. Bu bakış açısı, geleceğin kurumsal bulut depolama altyapısının temelini oluşturuyor.”

Riverbed Platform Pazarlama Başkan Yardımcısı Kash Shaikh ise, deneyimlerinden yola çıkarak şunları söylüyor: “İşletmeler BT altyapılarını birleştirip çoklu bulut ortamına geçiş yaptığında, veriye ulaşmak ve veriyi yönetmek gerçekten de zorlu bir işe dönüşebiliyor.

Biz, Riverbed® olarak SteelStoreTM ile birlikte, ortak müşterilerimizin verilerini doğrulamak, test etmek ve yönetmek için NetApp ile çalıştık. NetApp’in yeni çıkan StorageGRID Webscale nesne depolama yazılımı ile mevcut teknolojilerimizi bir araya getirdik ve müşterilerimize buluttan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için gerekli tüm araçları sunmuş olduk.”

İlginizi Çekebilir!  Blog Yazarları Birlik Kuruyor

“CommVault ve NetApp olarak uzun yıllardır sektördeki en gelişmiş veri yönetimi ve depolama çözümlerini hayata geçiriyor, verimlilik, performans ve güvenilirlik açısından ideal bir işbirliği sürdürüyoruz” diyen CommVault Uluslararası Ortaklıklar Programı Başkan Yardımcısı Ralph Nimergood, yeni yazılım ile ilgili olarak şunları söylüyor: “StorageGRID Webscale, NetApp’ın nesne depolama veri yönetimi stratejisinin bir sonraki aşamasını temsil ediyor. NetApp ve CommVault ölçeklenebilir, maliyet etkin ve müşterilerinin rekabet avantajını artıracak çözümler geliştirmeye devam edecek.

Kaynak: Teknolojide

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli