Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası Çözümü - Oppo Forum
e
sv

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası Çözümü

4236 okunma — 07 Aralık 2019 08:56

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası Çözümü

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası Çözümü için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz. Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası alanlar uygulama indiremezler ve bu çok can sıkıcı bir durum yaratıyor. Günümüzde hayatımızın her alanında yer edinen teknolojik cihazlar doğru kullanıldıkları zaman bizleri bir çok yükten kurtardığı gibi yanlış kullanımlar sonucunda ise can sıkacak bir çok sorunun başlangıcını yaratıyor.

Andorid veya İOS işletim sistemli cihazlarda bulunan uygulama marketleri sayesinde günlük hayatımızda işimize yarayacak bir çok çeşit uygulamayı telefonlara veya tabletlere indirebiliyoruz. Canımız sıkıldığında veya vakit geçirmek istediğimizde yine bu uygulama marketlerinde yer alan bin bir çeşit oyun bunu gidermeyi başarıyor. Günümüzde ve ülkemizde en çok satılan telefonların ortak özellikleri Android işletim sistemlerine sahip olmaları. Google Play Hizmetleri bu Android mobil cihazların, tabletlerin ve bilgisayarların olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası cihazımızda yüklü bulunan veya yüklemeyi düşündüğümüz tüm uygulamaları sıkıntıya sokabilir.

Bazen bizden kaynaklanan, bazende uygulamadan kaynaklanan bazı nedenlerden ötürü Google Play Hizmetleri Güncelleme veya İndirme hatası gibi çeşitli sorunlar ile kullanıcıların canı sıkılabiliyor. Böyle hatalar ile karşılaşınca kendi kendine geçer demek yerine çözümlerini aramak her zaman cihazımız ve bizim için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bu tip hatalar yeni uygulamalar yüklememizi ve yüklü olan uygulamaları güncelleme yapmamızı engeller. Google prensiplerine göre uygulama marketinde yayınlanan her uygulama bir süre içerisinde çeşitli nedenler ile güncellenmek zorunda. Uygulamalara yeni güncellemeler geldikleri zaman Google Play Hizmetleri bu durumu cihaz kullanıcılarına bildiriyor ve izin istiyor.

İlginizi Çekebilir!  Vatan Hukuk Bürosu Mesaj Geldi

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası gibi karşılaştığınız çeşitli hatalar veya sorunlar varsa yorum olarak bizlere bildirebilir ve en kısa sürede çözüm yollarını sitemizden okuyabilirsiniz. Bu tip Android hataları cihazınızın gelişimini engelleyecek riskli bir faktördür, en kısa sürede çözüme kavuşması gerekir. Yerli ve yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgileri sizlere bu yazımızda çözüm olarak aktarıyoruz.

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası

Android telefon kullanıcılarının genellikle yaşadığı ortak sorunlardan bir tanesi Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası oluyor. Bu tür hatalar kullanıcıları kısıtladığı için indirmek istedikleri uygulamaların tarayıcılar üzerinden APK sürümlerini indirmeye çalışması ve kişisel bilgilerini tehlikeye atması ile devam edebiliyor. Böyle bir yola başvurmadan önce Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası sorununu ortadan kaldıracak farklı çözüm yollarını denemeniz gerekiyor.

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası
Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası

Telefon, Tablet veya Bilgisayar gibi cihazlarınızda bu hatayı alıyorsanız aşağıda verdiğimiz çözüm yolları bu sorunun giderilmesini sağlayacak ortak yöntemlerdir. Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası alan kullanıcılar bu hatayı görmezden geldikleri taktirde ilerleyen zamanlarda kullandıkları uygulamalar ve telefonlarında daha farklı hatalar ile karşılaşmaya devam edecekler.

İlginizi Çekebilir!  Son Durak 5 Türkçe Dublaj İzle

Çözümü

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası alan Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları için bir kaç farklı çözüm yöntemi bulunuyor.

1 – Yöntem

Android cihazınızda bulunan Google Play Store uygulamasının senkronizasyon işlemlerinin doğru yapıldığından emin olun.

Ayarlar > Hesaplar > Senkronizasyon > Google seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada kullandığınız Google Hesabınıza giriş yapın.

Sağ üst köşede bulunan üst üste 3 nokta işaretine basın ve “Şimdi Eşleştir & Şimdi Senkronize Et” yazısına tıklayın. Cihazınızda kullandığınız tüm hesaplarınız için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Google Play Hizmetleri Hatası hala devam ediyorsa bir sonraki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

2 – Yöntem

Ayarlar > Uygulamalar

Yukarıdaki işlemi cihazınızda yaptığınız zaman karşınıza telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaları liste halinde karşınızda göreceksiniz.

Google Play Store uygulamasına tıklayın ve sonra karşınıza çıkan sayfada “Ön Belleği Temizle” butonuna basın.

Google Play Hizmetler uygulamasına’da yukarıdaki aynı işlemi yapmanız gerekiyor, uygulamaya tıklayıp “Ön Belleği Sil” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Play Store hesaplarınız çıkış yapılmış olacak tekrar giriş yapıp sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

İlginizi Çekebilir!  Müge Anlı Dilek Çakır instagram 2023

Eğer hala Google Play Hizmetleri Güncelleme hatası almaya devam ediyorsanız bir sonraki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

3 – Yöntem

Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store ve Google Play Hizmetler uygulamalarına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Devre dışı bırak” butonuna tıklamanız gerekiyor. Uygulamaları devre dışı bıraktıktan sonra “Etkinleştir” butonuna tıklayın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Bu çözüm yöntemi ile Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası çözülecektir eğer hala bu hata devam ediyorsa son çözüm yöntemi olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme işlemlerini yapmanız gerekiyor. Fakat telefonunuzdaki tüm uygulamalar ve veriler silinecektir.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli