Fiyat Karşılaştırması ile En Ucuzu Bulmak Mümkün Mü? - Oppo Forum
e
sv

Fiyat Karşılaştırması ile En Ucuzu Bulmak Mümkün Mü?

196 okunma — 22 Ağustos 2023 23:59
Fiyat Karşılaştırması ile En Ucuzu Bulmak Mümkün Mü?

Fiyat Karşılaştırması ile En Ucuzu Bulmak Mümkün Mü? İnternet üzerinden alışveriş yapmak hepimiz için fazlasıyla normalleşti. Öyle ki artık market alışverişlerimizi dahi internet üzerinden yapıyoruz. Bilgisayar kullanıcıları masaüstü tarayıcıları ile web sayfalarını kullanarak alışveriş yapabilirken e-ticaretin asli kullanım alanı mobil cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Mobil uygulamaların sunduğu kullanım ve alışveriş kolaylıkları hepimizi cep telefonlarımız ve tabletlerimize iterken, markaların mobile özel kampanya ve indirimleri de ilgi çekici bir başka çalışma.

E-ticaret, mobil cihazlar yoluyla elimizin altında ve her an her saniye alışveriş yapma imkânı sunuyor ancak her gördüğümüz indirim doğru mu? Bütün kampanyaları hemen kabul edip alışveriş yapmalı mıyız? İndirimli olduğu söylenen fiyat, gerçekten de o ürünün en ucuz fiyatı mı? İşte bütün bu sorular internet alışverişinde tüm kullanıcıların dikkate alması gereken ve bütçesini korumak için alışkanlık haline getirmesi gereken noktalar. Bu noktada kullanıcılara önemli hizmetler sunan markalardan biri de Akakçe. 20 yılı aşkın süredir fiyat karşılaştırması yapan marka, son yıllarda karşılaştırma alanını genişletti ve bunu özellikle de mobil uygulamaları üzerinden yapıyor. Geliştirdiği uygulamaları ile satın almak istenilen herhangi bir ürünün yanı sıra online market sepetlerinizi de karşılaştırıyor. Şimdilerde araba fiyatları karşılaştırması da yapmaya başlayan markanın sunduğu hizmetleri gelin birlikte inceleyelim.

İlginizi Çekebilir!  Google Chrome kullanıcıları, dikkat!

Harcarken Kazanılmaz mı?

Fiyat karşılaştırması noktasındaki çalışmalarını bir felsefe üzerine oturtan marka, “iyi alışveriş için 5 altın kural” başlığıyla açıkladığı yaklaşımını tamamen alışverişçi odaklı bir yere oturtuyor. Kullanıcının her şeyi en ucuza alması için çabaladığını ifade eden platform, “Gerçek kazancın yolu harcayıp puan toplamaktan değil, en ucuza almaktan geçer” diyerek “harcarken kazanılmaz” mottosunu kullanıcılarına sunuyor. “İndirime değil fiyata bak” mottosu da platformun bir diğer önemli başlığı. İndirim oranlarının yanıltıcı olabileceğini ifade eden marka, “Hangi fiyattan indirim yapıldı, indiği fiyat en ucuz fiyat mı” gibi soruları sorarak alışveriş yaparken indirim oranına değil, fiyata ve fiyatın seyrine odaklanılması gerektiğini savunuyor.

Alışverişin bir diğer altın kuralının “birim fiyatına bakmak” olduğunu savunan Akakçe, bir ürünün fiyatının pahalı mı ucuz mu olduğunu belirleyen noktalardan birinin birim fiyat incelemesi olduğunu ifade etmektedir. Adet, litre veya kilogram gibi birimlere bakarak hesap yapmanın alışverişçiyi en ucuza ulaştıracağını belirtmektedir. Bir ürünün daha ucuzu varken pahalısını almamak da bütçe dostu alışverişin bir başka önemli noktasıdır. Doğru bir pazar araştırması ile aynı ürüne daha çok para ödemeyerek ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz. 5 altın kuralın son basamağı ise bir şeyi ucuza almadan önce dikkatlice incelemek. Satın almak istediğiniz ürünün çok ucuz olması her zaman onun en doğru karar olduğunu göstermemektedir. O nedenle satın almadan önce “ürünün garantisi nereden, teslimat süresi nasıl ve montajı/kurulumu kim yapacak” gibi soruların cevabı da araştırılmalıdır. Aksi takdirde ucuza alışveriş yaptım zannederken ekstra masraflar ile karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  PUBG Mobile Ölümsüzlük Hilesi Nasıl Yapılır?

Market Sepetini Nasıl Karşılaştıracağız?

Market Sepetini Nasıl Karşılaştıracağız

Market Sepetini Nasıl Karşılaştıracağız

Alışverişçilerin birçoğu artık market alışverişlerini de online olarak yapmakta. Büyük market zincirlerinin online platformlara yönelmesi, hızlı teslimat mottosu ile kurulan markalar ve pandemi ile her şeyi internet üzerinden sipariş edebilmenin verdiği konfor… Tüm bunlar bir araya geldiğinde kullanıcıların alışveriş alışkanlığı da değişti. Gün geçtikçe artan market alışverişini online platformlar üzerinden yapma alışkanlığı, doğal olarak “ne nerede en ucuz” sorularını bir kez daha akıllara getirdi. Akakçe de buradan yola çıkarak, kullanıcıların online market alışverişine olan ilgisini yanıtsız bırakmamak adına market sepeti karşılaştırmaya başladı. Android, Huawei ve Akakçe Apple Uygulaması üzerinden erişilebilen market karşılaştırması ile dev market zincirlerinden hızlı teslimat sağlayan markalara dek birçok platformu tek bir sayfada toplayabilirsiniz.

Sepetinize eklediğiniz ürünlerin sisteme kayıtlı hangi markette ne kadar tutacağını ayrıntıları ile veren platform, eksik ürün durumunda ise o sepetin kaça dolacağını da belirtiyor. Özellikle e-ticaret platformlarının mobil taraftaki geliştirmelerinin önemli bir çıktısı olan market sepeti karşılaştırma; günümüz ihtiyaçlarına yönelik, kullanıcıya en ucuzunu sunarak memnuniyet sağlamayı amaçlamaktadır. Akakçe Android APP ve APP Store başta olmak üzere, Hauwei AppGallery gibi uygulama marketlerinden indirebileceğiniz uygulama ile kullanılabilir ve uygulama içerisinde market sepeti karşılaştırmanın yanı sıra aktüel ürün kataloglarını inceleme şansı da bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  TikTok Davet Et Kazan Para Çekme Nasıl Yapılır?

Fiyat Takibi Nasıl Yapılır?

Satın almayı planladığınız bir ürünün indirime girmesini bekliyorsanız fiyat takibi yaparak indirime girdiği an sahip olabilirsiniz. Akakçe fiyat takip sistemi ile dilediğiniz ürünü listenize ekleyebilir, indirime girdiğinde e-posta adresinize gelen bildirimle veya uygulama üzerinden mobil cihazınıza düşen bildirimle haberdar olabilirsiniz. Platformda yer alan ürün sayfalarındaki fiyat değişimi tablolarında yer alan “takip et” butonuna tıklayarak ürünü listenize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda söz konusu fiyat değişim tablosu üzerinden ürünün son bir yıl, altı ay, bir ay ve bir haftalık fiyat değişimlerini de inceleyebilirsiniz. Tablo aynı zamanda seçtiğiniz zaman aralığında ürünün en yüksek ve en düşük fiyatını da göstermektedir. Böylelikle ürüne dair indirim bildirimi gelse dahi, ürünün gerçekten indirimde olup olmadığını inceleyebilir, bütçenizi koruyan bir alışveriş anlayışı ile hareket edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli