Facebook İnternet Uçağı Kurma Fikrinden Vazgeçmedi - Oppo Forum
e
sv

Facebook İnternet Uçağı Kurma Fikrinden Vazgeçmedi

754 okunma — 28 Mart 2020 00:59
Facebook İnternet Uçağı Kurma Fikrinden Vazgeçmedi

Facebook, ilgili araştırmacıların açıklamalarına göre, internet ulaşımının olmadığı dünyanın çeşitli yerlerine internet ulaştırabilmek için bir uçağı kullanıma sunmuştur.

Airbus ile ortak çalışan bir şirket olan Zephyr tarafından üretilen bir drone ile internet sağlanacak olup bu drone havada güneş enerjisi ile kalmaya devam edecektir.

Facebook Airbus

Facebook Airbus bu fikrini ilk olarak 2018 yılının nisan ayında Avrupalı araştırmacılar ile yaptığı toplantıda keşvetmek istemiştir.

Airbus’un geliştirmiş olduğu bu drone 25 metrelik bir kanat açıklığı, 75 kg ağırlık, 25 gün 23 saat ve 57 dakika uçus süresine sahiptir ve bu uçuş süresi bir rekordur.

NetzPolitik’e verdiği demeçte Facebook, “Yüksek İrtifa Platform Sistemi (HAPS) bağlantısı konusunda ortaklarla çalışmaya devam ettiğini” söyledi, ancak detaylandırmayı reddetti. Airbus henüz yorum yapmadı.

Zepyhr’in facebook’un bazen eleştirilen internet planlarının bir parçası haline gelmesi birazcık süre alabilir, sadece şirket zaten internete erişimi olmayan milyarlarca insanoğlunun şirkete bağlanmasına yardımcı olmak için bir dizi başka teknoloji geliştiriyor ve binlerce kişiye bağlantı sağlamıştır.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli