Etohum başvuru almaya başladı - Oppo Forum
Web sayfalarında av’lanmayın

Sıradaki içerik:

Web sayfalarında av’lanmayın

e
sv

Etohum başvuru almaya başladı

878 okunma — 13 Ocak 2020 22:50

Etohum başvuru almaya başladı

Etohum milyon dolarlık girişimler için başvuru almaya başladı

Yeni ekonomiyle ilgili bilgisi ve iş fikri olan girişimcilerle bu alanda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan Etohum, birçok yeniliğe imza attığı 2012-2013 döneminin ardından, beklentileri yükselten yepyeni bir Etohum sürecine hazırlanıyor.

Türkiye’deki internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına 2008’den bu yana Türkiye’nin önde gelen birçok internet girişimine destek olarak hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum, 2013-2014 dönemi için internet girişimcilerinden başvuru almaya başladı.

Yıl içerisinde Türkiye’nin önde gelen iş adamlarıyla birlikte Yatırımcı Kulübü kapsamında birçok ortaklığa imza atarak girişimlere destek olan Etohum’un başlattığı başvuru süreci Aralık 2013’e kadar sürecek.

Seçilen projeler ise Ocak ayında ilan edilecek ve Etohum tarafından girişim başına 10.000 ila 20.000 dolar arasında “ilk tohum yatırımı” yapılacak. Etohum’un yatırımına ek olarak Aslanoba Capital da seçilen girişimlere toplamda 1 milyon dolar yatırım desteği verecek.

Aynı zamanda, süreç sonunda belirlenen girişimlerin, sermaye desteği sağlama ve ortaklık kurma amacıyla Etohum Melek Yatırımcı Kulübü üyesi yatırımcılar ile toplu ve birebir görüşmeler yapmaları sağlanacak. Bu görüşmeler ile Etohum 40 girişimi arasından birçoğunun ihtiyaç duyduğu iş bağlantısı ve sermaye desteğine ulaşması amaçlanıyor.

İlginizi Çekebilir!  Genç girişimcilere 1 milyon dolar yatırım

Etohum’a kimler nasıl başvurabilir?

http://etohum.com/basvuru web sitesi adresindeki başvuru formu; internet, mobil, oyun ve yazılım alanında kendi işini kurmayı isteyen ya da kendi şirketini kurmuş, fakat sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer konularda desteğe ihtiyacı olan tüm girişimcilere açık. Süreç boyunca bireysel başvurular kabul edildiği gibi, takım halinde başvuru da yapılabiliyor. Başvuru sırasında katılımcılardan internet ve mobil konusundaki bilgilerini ve ilgilerini göstermeleri bekleniyor.

Değerlendirme süreci nasıl işliyor?
Etohum’a başvuran girişimcileri oldukça yoğun bir program bekliyor. Etohum’a başvuruda bulunan girişimciler, iki haftada bir düzenlenen Etohum Kafe toplantıları ile aylık Etohum kamplarına katılıyor ve girişkenliklerini gösterme fırsatı yakalıyorlar.

İlk etapta başvuranlardan iş planları veya fikirleri istenmiyor. Ancak seçimler sırasında katılımcılara geliştirmek istedikleri projeleri ve potansiyelleri olması gerektiği anlatılıyor.

Etohum, her yıl seçtiği girişimcilere iş planı, proje yönetimi, sunum yöntemleri gibi konularda sağladığı eğitimler ve yatırımcılarla sosyal bağlantı imkânı sunarak onları her yönden destekliyor. Etohum yatırım yapabiliyor ancak girişimcilere para ödülü vaat etmiyor.

Girişimciler için Etohum takvimi

  • Temmuz – Aralık 2013: Web sitesi üzerinden başvuruların alınması
  • Temmuz – Aralık: Başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’de Etohum toplantıları ve kamplarının düzenlenmesi
  • Temmuz – Aralık: İnternet üzerinden alınan başvurular sonrasında başvuran girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon/video görüşmeleri, e-posta ve diğer iletişim yöntemleri ile uygun adayların seçim süreci
  • Ocak 2014: Kısa listeye giren Etohum 40 adayının seçilmesi ve kendilerine bildirilmesi
  • 4 – 5 Ocak 2014: Etohum 40 girişimlerine “Yatırımcılarla İletişim” eğitimi
  • 11 Ocak 2014: Etohum 40 girişimlerinin Etohum yatırımcılarına kısa sunum yapması
  • 25 Ocak 2014: Etohum 15 girişimlerinin hafta sonu toplantısı ile açıklanması
  • 14 – 16 Şubat 2014: Etohum Antalya Yatırımcı – Girişimci Kampı
İlginizi Çekebilir!  YouTube İş Ortaklığı Programı

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli