E-postalar ile Başarı Perdesi - Oppo Forum
e
sv

E-postalar ile Başarı Perdesi

834 okunma — 15 Aralık 2019 16:25

E-postalar ile Başarı Perdesi

E-Postalar ile başarının perdesi başlığı altında size gizli bir kahramanı tanıtacağız. Önemsiz gibi görünse’de sizi temsil ettiğini asla unutmamanız gerekiyor.

Bir iş görüşmesine gittiğiniz zaman veya birisiyle tanıştığınızda ilk dikkat edilen dış görünüşünüz’dür, sonrasında karakteriniz ve diğer şeyler gelmeye başlar. E-postalar dediğimiz adreslerimizde bizim dış görünüşümüz sayılıyor. Doğru bir adres ismi ile hem karşı tarafta ilgiyi üstünüze çekebilir ve bir saygınlık kazanabilirsiniz.

Size E-Postalar yazımızda ilk olarak doğru isim seçmenin önemini ve stratejisini öğreterek başlayacağız. Satış danışmanı olarak hiç kimse kötü giyinimli veya konuşmayı bilmeyen birisini işe almaz. Konuya sanal yönünden baktığımız zaman [email protected] adresi’de hiç kurumsal durmadığı gibi imajınızı kötü etkileyecek her unsuru üzerinde barındırıyor.

Sitemize mail atan gençlerin ve olgun insanların mail adreslerine baktığım zaman gerçekten’de böyle bir bilgiye ihtiyaç olduğunu anlamış oldum. Çünkü “[email protected]” veya “[email protected]” gibi adreslerden gelen mailler sonrasın da gerçekten’de var olduğunu söyleselerdi inanmazdım.

E-postalar açacağımız zaman öncelikle bunun ileride işimize yarayacağını ve bizi temsil ettiğini unutmamamız gerekiyor. Şimdi size bir kaç tane yanlış adres örneği veriyim.

İlginizi Çekebilir!  Good Will Hunting Türkçe Dublaj izle

[email protected]

Öncelikle kişisel bir mail adresi olacağı için kesinlikle din, dil, ırk veya takım tarzında insanları ayırıcı kelimeleri hiç geçirmemeniz gerekiyor. Karşı tarafın düşünce farklılığı yüzünden sizin hakkınızdaki görüşü değişebilir ve ön yargı kurbanı olabilirsiniz. Eğer gerçekten ismin fenerli muratsa yapacak bir şey yok.

[email protected]

Eğer birisiyle tanışırken selam ben rihanna burcu demiyorsan mail adresine’de böyle ünlü isimleri veya seninle bağlantısı olmayan şeyleri hiç bulaştırma.

[email protected]

Gerçekten sibiryalı olduğunu öğrendiğimiz iyi oldu bizim işler sıcaktır. Yav bir form doldursan nereli olduğunu yaz, kardeşim bu senin mail adresin yani bu senin ismin, ismin.

Peki kardeşim her ismi haklı bir sebeple yanlış olduğunu savundun. E-Postalar oluştururken doğru ismi nasıl seçelim diye soruyorsanız şimdi o konuya geliyoruz.

E-posta Örnekleri

E-posta Örnekleri
E-posta Örnekleri

Tabi’ki adınız ve soyadınız ile bir mail oluşturabilirsiniz. En doğrusu, temizi ve kaliteli görüneni’de bu olacaktır. Örneğin; Orhun Anguner ile [email protected] fakat adı ve soyadı bir biri ile aynı olan o kadar çok vatandaş var’ki bu yüzden birisi sizden önce almış diye üzülmeyin sakın.

İlginizi Çekebilir!  Score Hero Apk Oyun indir Club

E-postalar dediğimiz zaman hotmail veya gmail ile sınırlandırmayın kafanızda popüler ve büyük o kadar adres var’ki bunlardan bazılarını örnekle aşağıya bırakıyorum.

Eğer yukarıdaki örnekler cazip gelmediyse veya hiç birini alamıyorsanız mantığı bozmadan farklı şeyler deneyebilirsiniz.

Bu şekilde bir hesap oluşturacağınız zaman şekilli olsun diyerek [email protected] tarzında resmiyeti bozacak şeylerden uzak durun.

E-Postalarım

E-Postalarım
E-Postalarım

E-postaları oluştururken okunaklı olmasına özen gösterin. Özellikle özel şekiller kullanılan adresleri okuyacağınız zaman veya bir başkasına adresinizi vereceğinizde kolay okunabilir ve hızlı anlaşılabilir olduğuna dikkat edin.

Mesajlaşma uygulamalarının popüler olması ve daha kolay kullanılabilmesinden dolayı mail ile haberleşme artık eskisi kadar sık yapılmıyor fakat önemli bir görüşme veya bilgi alışverişlerinin bu e-postalar üzerinden gerçekleştiğini unutmayın. Koyduğunuz adresleri artık benim E-Postalarım diyerek sahiplenebileceğiniz isimlerde oluşturmanın önemini umarım anlatabilmişimdir.

E-postaları Güvene Alın

E-postaları
E-postaları

E-Postaları oluşturduktan sonra kontrolü elden bırakmamak adına çok dikkatli olmanız gerekiyor. Ben kendi hesaplarıma giriş yapacağım zaman şifreyi girdikten sonra ayrı olarak telefonuma gelen doğrulama kodunu’da onaylamam gerekiyor. Böylelikle çalınması veya erişilmesi oldukça zorlaşıyor.

İlginizi Çekebilir!  Tesla Model 3’e performans odaklı dikkat çeken güncelleme

E-postaları olabildiğince korumanız gerekmektedir. Kötü niyetli insanların eline geçerek sizi çok sıkıntılara sokacak aşamalara rahatlıkla getirebileceğini unutmayın.

E-Postalarımı Aç

E-Postalarımı Aç
E-Postalarımı Aç

Şimdi size E-Postalar hakkında bu kadar bilgi vermişken herkes bir yıllardır bakmadığı adreslerine girip neler olup bittiğini kontrol etmek ister diye düşündük. E-postalarımı aç ile ilgili bir kısayol bağlantısını aşağıya bırakıyoruz.

Yeni e-posta hesabı açmak isteyenlerde buradan rahatlıkla oluşturabilirler.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli