Dropbox şifreleri çalındı - Oppo Forum
e
sv

Dropbox şifreleri çalındı

841 okunma — 13 Ocak 2020 23:02

Dropbox şifreleri çalındı

7 milyon Dropbox şifresinin çalındığı iddiası

Hackerlar, Dropbox kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen şifreleri yayınladı.

Hackerlar, bir metin paylaşma web sitesi nde, Dropbox kullanıcılarına ait olduğunu iddia ettikleri yüzlerce ad ve şifreyi yayınladı.

Hackerlar, yayınladıkları şifrelerin, ellerindeki Dropbox sunucularından elde ettikleri 7 milyon kullanıcı ismi ve şifresinin sadece küçük bir kısmı olduğunu belirterek, ellerindeki bilgileri vermek için hesaplarına sanal para sistemi “bitcoin”le bağış yapılmasını talep etti.

Dropbox’ın güvenlik uzmanlarından Anton Mityagin, şirketin blogunda yaptığı açıklamada, bilgilerin Dropbox kullanıcılarına ait olmadığını belirterek 7 milyon Dropbox şifresinin çalındığı iddialarını yalanladı.

‘Dropbox şifrenizi değiştirin’

The Next Web’in konuyla ilgili hazırladığı raporunda, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 7 milyon Dropbox şifresini çaldığı ve ellerindeki kullanıcı bilgilerini satışa çıkarttığı iddia edildi.

Olayın meydana gelmesinin ardından Dropbox’un hack’lendiği iddiası ortaya atıldı. Kullanıcılarına online depolama hizmeti veren Dropbox, bilgisayar korsanlarının server’larına sızdığı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Kullanıcı bilgilerinin çalınmasına rağmen Dropbox’un hack’lendiği düşünülmüyor. Ama uygulamayı 3’üncü parti uygulamaların desteği ile kullanların bilgilerinin güvende olmadığı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir!  Savaş Cebeci Kaan Kazgan Kavgası twitter

Dropbox uzmanları, bu tür iddiaların çalıntı veriler üzerinden para kazanmak amacıyla ortaya atıldığını söylerken, kullanıcıları bilgilerinin güvenliğini sağlamak için parola haricinde ek bir güvenlik kodu gerektiren iki aşamalı doğrulama sistemi kullanmaya teşvik ediyor. Kullanıcılara uyarılarda bulunan uzmanlar, öncelikle şifrelerini değiştirmelerini ve şirketin ‘2 factor authentication’ uygulumasına geçmeleri önerdi.

Online Veri Depolama uygulaması Dropbox, isteğe bağlı olarak her kullanıcıya ücretsiz veri saklama alanı veriyor.

Kaynak: TeknolojideOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli