ColorOS 7 Android 10 Özellikleri - Oppo Forum
OPPO A9 Sahipleri ColorOS 7’ye Hazır Mısınız?

Sıradaki içerik:

OPPO A9 Sahipleri ColorOS 7’ye Hazır Mısınız?

e
sv

ColorOS 7 Android 10 Özellikleri

2488 okunma — 22 Temmuz 2020 10:27
ColorOS 7 Android 10 Özellikleri Oppo

Google, Android 10’la birlikte gelen bir dizi yeni özelliği resmen başlattı. Yani Android 10‘u temel alan ColorOS 7‘yi biliyorsunuz. Bu, Android 10 Özellikleri yaklaşmakta olan ColorOS‘ta göreceği anlamına geliyor. Google’a göre, Android 10 Özellikleri şunlarla gelecek:

Android 10 Özellikleri

  • Daha temiz ve görsel olarak rahat renk tonlarına sahip yeni modern UI’yi getiriyor.
  • Yeni yazılım, şekil, boyut ve yazı tipi de dahil olmak üzere uygulama simgelerini kişiselleştirme seçeneği sunar.
  • Aynı zamanda sistem genelinde karanlık mod ve sadece canlı değil aynı zamanda parmak dokunuşlarına dayanarak canlandıran yeni Art + Duvar Kağıtları getiriyor.
  • Kamera uygulaması, Güzellik 2.0, video bulanıklığı, Gece Görüşü ve çoklu kare parazit azaltma gibi özelliklere sahip.
  • ColorOS 7, yeni bir Soloop video düzenleme uygulaması, yeni bir Breeno ses asistanı, daha iyi oyun deneyimi için hiper bir destek, günlük kullanımda pil ömrünü yüzde 10 artırdığını iddia eden güç tasarrufu özellikleri sunuyor.
  • Yeni yazılım, gece bekleme tüketimini optimize eden ve güç kullanımını yüzde 35 azaltan akıllı uyku özellikleri ile birlikte geliyor.
  • Yeni ColorOS 7 güncellemesi, başlangıçta yüzde 25, RAM optimizasyonunda da yüzde 40 artış sağlayacak.

ANDROİD 10 ÖZELLİKLERİ COLOROS 7

DOCVAULT

OPPO, Digilocker platformunu yetkili bir ortak olarak kullanan ilk akıllı telefon şirketidir. DocVault, hareket halindeyken belgeleri yönetmenin kolay, hızlı ve akıllı bir yoludur.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Telefon Kapalıyken Alarm Çalar Mı?

ColorOS 7 KARANLIK MODU

ColorOS All-Day Comfort Dark Mode sadece gözlerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda toplam güç tüketimini% 38 azaltır. Hangi modu tercih edersin? Normal veya karanlık mod?

YENİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YÖNTEMİ

Üç parmaklı ekran görüntüsü hareketi OPPO’nun 2014’ten bu yana benzersiz etkileşimlerinden biri. Nasıl yapılır? Üç parmağınızla uzun basın, istediğiniz ekran görüntüsünü seçin. Bitti! Kolay değil mi?!

SOLOOP

Soloop, hayatı kaydetmeyi kolaylaştırıyor. Basit bir tıklama ile izlemesi eğlenceli bir video oluşturmayı hayal edebiliyor musunuz? Bu videoyu izleyin.

ColorOS 7 Android 10 Özellikleri Oppo

ColorOS 7 Android 10 Özellikleri Oppo

Masaüstü modu:

Telefonunuzu harici bir monitöre bağladığınızda ColorOS bir masaüstü moduna geçecektir. Uygulamaları ekranda açmak ve taşımak için çoklu pencerelerden ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz.

Derin basın

Bir sonraki ColorOS güncellemesi, ekrandaki “Deep Press” etkileşimlerini destekleyecektir. Buradaki fikir, ekranda daha sert basmak suretiyle ayrı işlemleri aktif hale getirebileceğinizdir. Ne kadar bastığınıza bağlı olarak, normal bir kısa basıştan veya uzun bir basıştan farklıdır.

“Şu anki akım bile, kullanıcıyı kasıtlı olarak ekranda daha sert basmak suretiyle temsil ediyor. Bu sınıflandırma türü, uzun süreli basım davranışını hızlandırmak için kullanılmalıdır. ”

İlginizi Çekebilir!  Oppo Enco Buds W12 Özellikleri

Gizlilik

Bir sonraki ColorOS güncellemesinde, Google size uygulamalarla paylaştığınız bilgi miktarı üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni uygulama izinleri sunuyor .

Örneğin, uygulamaların artık konumunuzu arka planda izlemek için açık bir izne ihtiyacı var. Çalışma zamanı izinleri gibi özelliklerle, belirli bir uygulamanın arka planda toplayabileceği bilgi miktarını sınırlandırarak yalnızca bir uygulama çalışırken konuma erişime izin verebilirsiniz.

Kabarcıklar

Kabarcıklar ColorOS’ta yeni bir özelliktir. Baloncuklarla, kullanıcılar cihazlarının herhangi bir yerinden kolayca çoklu görev yapabilirler. Kabarcıklar Bildirim sistemine dahil edilmiştir. Diğer uygulama içeriğinin üzerinde yüzüyorlar ve kullanıcıyı nereye giderse gitsinler takip ediyorlar. Kabarcıklar, uygulama işlevselliğini ve bilgisini ortaya çıkarmak için genişletilebilir ve kullanılmadığında daraltılabilir.

Çift sim çift bekleme

Google bir kaç yıldır Piksellerde eSIM desteği sundu, ancak eSIM ve fiziksel SIM’i aynı anda kullanamazsınız. Android 10 ile değişiyor gibi gözüküyor , Pixel 3 şimdi Dual SIM, Çift Bekleme uyumluluğu sunuyor. Bu, eSIM ve fiziksel SIM’i çift SIM konfigürasyonunda kullanabileceğiniz anlamına gelir, ancak yalnızca biri aktif kullanımda olabilir. Yani belki bu özellik bir sonraki ColorOS’da görülebilir.

Geliştirilmiş ayarlar

İle ColorOS otomatik uygulamalar tarafından tetiklenebilir bir yüzer ayarları UI bölmesini göreceksiniz. Örneğin, Chrome, Wi-Fi şebekesinin bağlantısının olmadığını tespit ederse, Wi-Fi, mobil veriler ve uçak modu için seçenekler içeren bir ayarlar penceresi gösterir. Bu özellik, uygulamadan ayrılmadan ayarları değiştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

İlginizi Çekebilir!  OPPO A9 Sahipleri ColorOS 7'ye Hazır Mısınız?

İçeriği hızlı paylaş

Kısayolları Paylaşma, içeriği paylaşmak için hızlıca başka bir uygulamaya atlamanıza olanak tanır; paylaşım menüsü şimdi yükleniyor. Bu, Uygulama Kısayollarının Pie’de nasıl çalıştığının bir evrimidir ve içeriği paylaşmayı çok daha kolaylaştırması gerekir. Google’dan:
“Geliştiriciler, uygulamalarında belirli bir etkinliği başlatan içerik eklenmiş olarak paylaşma hedefleri yayınlayabilir ve bunlar paylaşım kullanıcı arayüzündeki kullanıcılara gösterilir. Önceden yayınlandıkları için, kullanıcı arayüzü başlatıldığında anında yüklenebilir. ”

QR kodları ile WiFi paylaşın

Android 10 ile Wi-Fi ayrıntılarınızı bir QR kodu ile kolayca paylaşabileceksiniz. Bağlantıyla ilgili daha fazla ayrıntı görüntülemek için bir ağ adı seçtiğinizde, bir QR kodu kullanarak Wi-Fi ayrıntılarını paylaşma seçeneği görürsünüz.

Geliştirilmiş AOD

Her Zaman Açık Ekran Android 10 ile birkaç ayar kazanıyor. Pil göstergesi, ekranın sağ alt köşesinde değil, sağ tarafta bulunuyor ve şu anda müzik dinleyebiliyorsunuz.
ColorOS 7, ilk olarak Aralık ayında piyasaya sürülecek OPPO Reno3 modelinde satışa sunulacak.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli