Bilgisayara Whatsapp Kurma Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Bilgisayara Whatsapp Kurma

665 okunma — 15 Mart 2022 22:48
Bilgisayara Whatsapp Kurma

Bilgisayara Whatsapp Kurma Nasıl Yapılır? Dünyanın en hızlı ve en çok kullanılan ücretsiz anlık haberleşme aracı olan WhatsApp bilgisayar üzerinden kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu programları bilgisayarınızdan kullanmak için arama motorlarına WhatsApp for PC yazmanız, programın bilgisayar sürümü indirmeniz için yeterlidir.

Bilgisayara Whatsapp Kurma

Daha sonraki aşamada WhatsApp hangi bilgisayar işletim sistemini kullandığımıza göre bizlere seçenekler sunacaktır. Örnek vermek gerekirse Mac os Windows işletim sistemleri için farklı sürümler sunan Whatsapp resmi sitesinden programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra akıllı Telefonunuzda ya da tabletinizde kayıtlı olan WhatsApp’ınızı bilgisayarla  etkileşim haline sokmak için telefonunuzdaki ayarlar menüsünden WhatsApp ayarlar kısmından Bilgisayar ekranında program kurulduktan sonra gelecek olan kod okutma işlemini yapmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir! WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Bu işlemde çok basit bir şekilde yapılabilir. WhatsApp ayarlar menüsünden ulaşabileceğiniz kodu tarama işlemini yapmak için telefonunuzu bilgisayar ekranınızda çıkan Koda yönelterek kod okumayı tamamlayabilirsiniz. Bunun sonucunda bilgisayar ekranınızda WhatsApp telefonunuzdaki gibi açılacaktır.

Sabit Telefon Numaranızla Bilgisayarda WhatsApp Kullanma

Telefonunuzdan ayarlama yapacaksanız whatsapp web kısmından gelecek olan kod okuma penceresini bilgisayar  ekranınızdaki QR  koduna doğru tutarak telefonun kodu okumasını sağlamanız gerekiyor. Kodlar eşleştikten sonra telefonda kullandığınız rahatlık ve Konfor bilgisayarda da aynen devam edecektir.

İlginizi Çekebilir!  Hadi Bilgi Yarışması İnstagram Hesabı

Dilerseniz cep telefonunuzdaki WhatsApp programı dışında evinize gelen telefon hattını da bir defalığına mahsus olmak üzere Telefonunuzda kullandıktan -etkinleştirdikten-sonra bilgisayara aktarabiliyorsunuz. Bu işlem için yine yazımızın başında da belirttiğimiz gibi prosedürü takip etmeniz gerekecek ardından telefonu kullanmadan sadece bilgisayardan sürekli WhatsApp online olacak.

WhatsApp Ücretli Olacak mı?

Facebook bünyesinde milyonlarca kişinin kullandığı ücretsiz olarak bütün dünyanın anlık haberleşmeyi sağlayabildiği bu platformun ücretli olma konusunda çeşitli söylentilere rağmen, alternatif yazılımlar olduğundan dolayı Facebook böyle bir politika İzlemeyecektir düşüncesindeyiz.  Fakat gerek reel alemde gerekse sanal alemde Bütün girişimlerin amacı para kazanmak olduğundan dolayı ileride böyle bir karar alınırsa WhatsApp tek alternatif olmayacak.

Bilgisayara Whatsapp Kurma

Bilgisayara Whatsapp Kurma

Telegram şu an en büyük rakip olarak görülüyor. İletilerin kısa bir süre sonra değil günler sonra bile her iki taraftan kolayca silinebilme avantajı bile Telegramı WhatsApp  platformuna göre daha avantajlı yapıyor. Kaldı ki Telegram onuniçin en büyük rakip olduğundan dolayı, insanlar ücretsiz olarak bu platformları kullanmaya devam edecekler diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir!  En iyi Teknoloji Blogları Listesi 2019

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli