Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir? 2024 - Oppo Forum
e
sv

Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir?

144 okunma — 08 Mayıs 2024 13:46
Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir?

Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir? Son zamanlarda, “Bilgikprusu” adında bir dolandırıcılık şebekesinin, Binance kullanıcılarını hedef aldığına dair haberler artıyor. Bu dolandırıcılık yönteminde, kullanıcıları kandırmak için MASAK’a ait resmi mesajlar taklit edilerek link tıklatılması sağlanıyor. Bu yazıda, Bilgikprusu Binance dolandırıcılığı hakkında bilinmesi gerekenleri ve kendinizi nasıl koruyacağınıza dair bilgiler sunacağız.

Bilgikprusu tarafından kullanıcılara gönderilen Mesaj: Sn. B.I.N.A.N.CE TR müşterisi “MASAK” Denetim Kurulu Tarafından Varlıklarınız Kısıtlanmıştır. Kısıtlamanızı Kaldırmak için TIKLAYINIZ

Bu mesajdaki linklere kesinlikle tıklamayınız. Detaylı bilgiler makalemizde.

Dolandırıcılık Nasıl İşliyor?

Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir?

Bilgikoprsu Binance MASAK Mesajı Nedir?

Dolandırıcılar, “Bilgikprusu” adında bir isim kullanarak, Binance kullanıcılarına SMS ve e-posta yoluyla sahte MASAK mesajları gönderiyor. Bu mesajlarda, Binance hesabınızın MASAK Denetim Kurulu tarafından kısıtlandığı ve hesabınızı aktive etmek için linke tıklamanız gerektiği belirtiliyor. Linke tıklayan kullanıcılar, sahte bir Binance giriş sayfasına yönlendiriliyor. Bu sayfada, kullanıcı adınız ve şifreniz gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor.

Dolandırıcılar, bu bilgileri kullanarak Binance hesabınıza erişim sağlayıp tüm varlıklarınızı çalabiliyor.

Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Bu tür dolandırıcılıklardan korunmak için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz:

 • Hiçbir şekilde MASAK’tan SMS veya e-posta yoluyla iletişim kurulmaz. MASAK, resmi iletişimlerini sadece posta yoluyla yapar.
 • Hiçbir Binance mesajında, hesabınızı aktive etmek için linke tıklamanız istenmez. Binance, hesabınızı aktive etmeniz için size asla link göndermez.
 • Resmi Binance web sitesine (https://www.binance.com/en) veya mobil uygulamasına girerek hesabınızı kontrol edin. Hesabınızın kısıtlandığına dair bir bilgi varsa, Binance Destek Ekibi ile iletişime geçin.
 • Bilmediğiniz veya şüpheli görünen hiçbir linke tıklamayın. Linki tıklamadan önce, URL’yi dikkatlice kontrol edin ve Binance’in resmi web sitesine ait olup olmadığından emin olun.
 • Kişisel bilgilerinizi asla bir web sitesine veya e-postaya girmeyin. Binance, sizden asla şifrenizi, kredi kartı bilgilerinizi veya diğer hassas bilgilerinizi e-posta veya SMS yoluyla istemez.
 • Güçlü bir şifre kullanın ve şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Şifrenizi kimseyle paylaşmayın.
 • Antivirüs ve anti-malware yazılımı kullanın ve yazılımlarınızı güncel tutun.
 • Dolandırıcılığa maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, derhal Binance Destek Ekibi ile iletişime geçin.
İlginizi Çekebilir!  Algoritma Nedir?

Bilgikprusu Hakkında Ek Bilgiler:

 • Bilgikprusu, resmi bir kuruluş veya şirket değildir.
 • Bilgikprusu, Binance ile hiçbir şekilde bağlantılı değildir.
 • Bilgikprusu’nun tek amacı, Binance kullanıcılarını dolandırmaktır.

Sonuç:

Bilgikprusu Binance dolandırıcılığı ciddi bir sorundur. Bu dolandırıcılıktan korunmak için dikkatli olmanız ve yukarıdaki önlemleri almanız önemlidir.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli