Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli? - Oppo Forum
e
sv

Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli?

747 okunma — 23 Mart 2021 08:32
Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli? OppoTr.Com

Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli? Günümüzde en son model arabalarda bile fiziksel ya da teknik nedenlerden dolayı hararet yapma gibi çeşitli araba sorunları meydana gelmektedir. Her arabanın çeşitli yerlerinde bir hararet göstergesi bulunmaktadır.

Ancak çoğu araba sahibi tarafından bu gösterge ihmal edilmekte ve ibre kırmızıya ya da ”Hot” yazısına geldiğinde fark edilmemekte ve araban hararet yapmasının önüne geçilememekte. Araba hararet yaptığında duman çıkar ve araba istop eder. Yolda kalan arabaların en az %50si bu sebeple yolların çeşitli bölgelerinde durmaktadır.

Araba Hararet Yaparsa Su Nereye Konur?

Günümüz oto arızalarında araba hararet yaparsa nasıl müdahale edilmeli? sorusunun cevabı suyun tam olarak nereye ne kadar konulacağını bilmekten geçer. Bunu bilen araba sahipleri en doğru müdahaleyle aracın ömrünü uzatmaktadır. Evvela radyatördeki kaynamış suyu akıtmakta fayda vardır. Bunun için de arabayı durdurup ışıkları yakarak direksiyon kilidine engel olup beklemek yapılabilecek en profesyonel yaklaşım olacaktır.

Eski tip arabalarda soğutma suyu radyatör kapağından konarak doldurulmaktadır. Ancak son model arabalarda daha modern olarak su tankları bu işlevi yerine getirmek adına üretilmiştir.

İlginizi Çekebilir!  Beekeeper İzle TR Dublaj

Araba Hararet Yapma Nedenleri

Arabaların birçok teknik nedenden dolayı hararet yaptığı bilinen bir gerçektir. Dur kalk yaparken özellikle hızlı manevralarda fan bozulduğu takdirde hararet yapma ihtimali oldukça fazladır. Su ile ilgili problemlerde de özellikle aksayan su devri daimi sonucunda da araçların hararet yapma ihtimalleri söz konusudur.

Araba Neden Hararet Yapar?

Hortumda kaçak meydana gelmesi araçların sıklıkla hararet yapmasına sebebiyet vermektedir. Bununla birlikte piston üzerinde yer alan patlamaların aşırı ısı nedeniyle hararet yapması da bu arızaya neden olmaktadır.

Araba Nasıl Hararet Yapar?

Her arabanın bir hararet göstergesi vardır. Hararet ihtimaline yaklaşıldığı takdirde bu göstergelerde uyarılar çıkmaktadır. Bununla birlikte araçtan kaynar derecede sular çıkar. Bu suların akıtılması beklenmeli ve araç istop edildikten sonra ilk müdahale gerçekleştirilmelidir.

Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli? OppoTr.Com

Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli? OppoTr.Com

Araba Kaçta Hararet Yapar?

Arabalar yüksek hızlarda ve ani yapılan dur kalklarda hararet yapmaktadır. Maksimum bir hız seviyesi yoktur. Ancak yine de hızla giden arabalarda hararet yapma olasılığı her zaman için daha fazladır.

İlginizi Çekebilir!  Dizipal 590 Güncel Giriş Adresi 2023
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli