Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün!

0
29
Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün!
Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün!

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün! Windows 10 bilgisayarınız üzerinden Android cihazınızın bildirimlerine erişebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehberi inceleyebilirsiniz.

Oppo Tema Ara...

Sürekli bilgisayar başında olmanız gereken durumlar olabilir. Bilgisayar başında sürekli bulunduğunuz zaman içerisinde telefonunuza erişemeyebilirsiniz. Microsoft’un “Telefonunuz” uygulaması ile birlikte telefonunuza gelen tüm bildirimleri ve mesajları bilgisayarınızdan yönetmenize olanak sağlıyor.

Bilgisayar ile telefon nasıl eşleştirilir?

Bilgisayarınızla telefonunuzu eşleştirmeniz için birkaç yöntem vardır. İşte en yaygın olanları:

  1. Bluetooth Bağlantısı: Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınızı ve telefonunuzu eşleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle hem bilgisayarınızın hem de telefonunuzun Bluetooth özelliğinin açık olduğundan emin olun. Ardından, bilgisayarınızın Bluetooth ayarlarını açın, “Bluetooth Aygıtlarını Ekle” seçeneğini seçin ve telefonunuzu seçin. Telefonunuzun ekranında bir bildirim görünebilir, bu bildirimde “Eşleştir” veya “Bağlan” seçeneğini seçmeniz gerekebilir.
  2. USB Bağlantısı: Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda, telefonunuzun ekranında “USB Bağlantısı” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekebilir. Bu seçenekleri açtıktan sonra, telefonunuz bilgisayarınıza bağlanacaktır.
  3. Kablosuz Ağ Bağlantısı: Bazı telefonlar, kablosuz ağ bağlantısı aracılığıyla bilgisayarınıza bağlanabilir. Telefonunuzun “Ayarlar” menüsünde “Kablosuz Ağlar” seçeneğini seçin ve ağınızı seçin. Ardından, telefonunuz bilgisayarınızın kablosuz ağına bağlanacaktır.
İlginizi Çekebilir!  Linkimiyolla Com Telegram Grubu

Bu yöntemlerden herhangi biri, telefonunuzun ve bilgisayarınızın birbirine bağlanmasını sağlayacaktır. Ancak hangi yöntemin kullanılacağı, telefonunuzun ve bilgisayarınızın marka ve modeline bağlı olarak değişebilir.

Windows 10 Telefonunuz Uygulaması Nedir? Nasıl Kurulur?

Telefon ve bilgisayarınızı yalnızca üç basit adımda birbirine bağlayabilirsiniz.

  • İlk olarak Windows 10’da “Telefonunuz” ve Android Cihazınızda “Telefon Eşlikçiniz” uygulamalarını indirmeniz gerekecektir.
  • İndirmiş olduğunuz iki uygulama üzerinden Microsoft hesabınıza giriş yapın.
  • Android telefonunuz üzerinden tüm izinleri ve bildirim erişimlerini açın.
  • Artık telefonunuz bağlandı. Dilediğiniz ayarları özelleştirebilirsiniz.

Uygulamalar Nasıl İndirilir?

İki cihazı birbirine bağlamanın ilk adımı Telefonunuz uygulamasını, Windows 10 bilgisayarınızdaki Microsoft Store’dan indirmek olacaktır. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bilgisayarınız en geç 10 Nisan 2018 tarihli güncellemeye sahip olmalı.

Android telefonunuza “Telefon Eşlikçiniz” uygulamasını indirmek için iki seçeneğiniz mevcut. İsterseniz direkt olarak Google Play üzerinden uygulama indirebilirsiniz. Ya da telefonunuz uygulamasına gireceğiniz telefon numaranıza gönderilecek bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

 

Microsoft Hesabınızı Kullanarak Giriş Yapın

Her iki uygulama da yüklendikten sonra, Microsoft hesabınızı bağlanmanız gerekmektedir. Bu işlem Windows 10 tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir!  Snapchat Zamana Duyarlı Ne Demek

Android telefonunuz üzerindeki kurulum sırasında Microsoft hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Düzgün bir şekilde bağlantı kurmak için, hem Windows 10 bilgisayarınızda hem de Android akıllı telefonunuzda ki aynı hesabın oturumunu açmanız gerekecektir. Windows 10 uygulamanızda hangi Microsoft hesabının açık olduğunu anlamak için, Ayarlar -> Hesaplar bölümüne gidip buradan öğrenebilirsiniz.

Android İzinlerini Ayarlayın

Telefonunuza indirdiğiniz uygulama ilk girişte sizden bazı izinler isteyecektir. Telefonunuz uygulamasının mesajlarınıza veya fotoğraf galerinize erişimin kabul etmek istemediğiniz takdirde yok sayabilirsiniz. Fakat daha sonra bilgisayarınız üzerinden mesajlarınıza ve fotoğraflarınıza erişim sağlayamazsınız.

Uygulamanın bir diğer isteği ise arka planda çalışma isteği olacaktır. Uygulamanın sürekli arka planda çalışması piliniz üzerinde çok fazla etki yaratmayacaktır.

Son olarak ise, akıllı telefonunuz ve bilgisayar arasındaki bağlantıya da izin vermeniz istenecektir.

Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün!
Android Bildirimlerini Bilgisayarda Görün!

Ayarlarınızı Özelleştirin ve Final Yapın!

Son olarak bağlantınız başarılı bir şekilde çalıştığına göre final yapabiliriz. Final yapmadan önce ayarlarınızı özelleştirmeniz gerekecektir. Bildirim sekmesinde bulunan “ Özelleştir” seçeneğine tıklayarak hangi bildirimlerin bilgisayarınız üzerinde görüntüleneceğini doğrudan ayarlayabilirsiniz.Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz