Akıllı Alışveriş Teknikleri - Oppo Forum
e
sv

Akıllı Alışveriş Teknikleri

809 okunma — 20 Nisan 2020 23:47
Akıllı Alışveriş Teknikleri

Akıllı Alışveriş Teknikleri; Sizde dolabınızın karşısına geçip “Giyecek hiçbir şeyim yok.” demekten sıkılmadınız mı? Bu sorunu ortadan tamamen kaldırıyor, bu yazımızda size akıllı alışverişin tekniklerinden bahsediyoruz. Bu 3 madde hayatınız boyunca size zaman kazandıracak,ailenize ve arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayıracaksınız.

İşte Akıllı Alışveriş Teknikleri

1-) Zamansız Parçalar

Her zaman giyebileceğiniz bir kıyafet almak senelerde geçse sizin dolabınızdaki tahtını koruyacaktır. Hiçbir zaman modasını kaybetmeyecek parçalar, sizi daha mutlu ve stil sahibi bir kadın yapar. Bu parçaların hiçbir zaman modası geçmez, sadece her markanın bize ufak tefek değişikliklerle moda diye sunduğu parçalardır bunlar. Peki bu parçalar nelerdir? Siyah bir elbise, kareli gömlek, deri ceket, beyaz gömlek, kalem etek, siyah pantolon, beyaz sneakers ve stiletto sizin her zaman yanınızda olan, modası geçmeyen ve geçmeyecek parçalardır.

2-) Renk Seçimi 

Bu senenin modası neon renkler size ne kadar cazip de gelse bu parçaları almadan önce iki kere düşünmeliyiz. Peki “Onu alma bunu alma hep siyah beyaz mı giyeceğiz?” dediğinizi duyar gibiyim. Elbette hayır, bu yüzden size modası geçmeyen renk tonlarından bahsedeceğim. Örneğin neon sarısı bir kazak yerine hardal sarısı bir kazağı daha uzun süre dolabımızda muhafaza etmek mümkün. Ya da neon yeşili yerine alacağınız haki yeşili bir parça eminiz size çok yakışacaktır. Peki modası geçmeyecek renkler hangileridir? Kahverengi ve bej tonları, haki yeşili, bordo, lacivert, gri, siyah ve beyaz asla modası geçmeyecek renklerdir. Dolabımızda ki kıyafetlerin renk skalasına dikkat etmeli , ona göre alışveriş yapmalıdır.

İlginizi Çekebilir!  08504840528 Kimin Numarası?

3-) Proporsiyon

Bazen en vasat parçalar bile doğru insanın üzerinde onun için dikilmiş bir şaheser gibi durur. Her kadının kendi vücut tipine göre giyinmesi o kombini zirveye taşıyan hususlardan biridir. Örneğin; üst bedeni kısa ve bacakları uzun bir bayanın yüksel bel pantolon giymesi vücut oranını iyice bozacaktır. Bizim size önerimiz ise şu ;

  • Eğer armut tipi bir vücuda sahipseniz, odak noktası her zaman üst nokta olmalıdır. Bir başka deyişle “Altı Kaval, Üstü Şeşhane” veya tam tersi sizin için ideal bir sözdür. Bacakları saran elbise ve etekler giyilmemelidir. Alt kısımda koyu renkler, üst kısımda dikkat çekici parçalar sizin için ideal. Giyiminizde tezatlık söz konusu olmalıdır.
  • Eğer ters üçgen tipi bir vücuda sahipseniz, yani geniş omuzlarınız ve ince bacaklarınız varsa aşağıya doğru genişleyen kloş ve uçuş uçuş etekler tam size göre! Omuz detayı olan parçalar ise size bir dengesizlik sağlayacaktır. Aman ha!
  • Eğer dikdörtgen tipi bir vücuda sahipseniz, yapmanız gerek en önemli iki şey var; birincisi belinize kemer takarak belinize incelik yaratmak sizin için önemli bir unsurdur. Mini boy etekler sizin için ideal. Fırfırlı ve dökümlü elbiselerle dikkati tüm vücudunuza toplamak size bir denge sağlayacaktır.
  • Eğer kum saati bir vücuda sahipseniz, 90-60-90 tanımı tam olarak size göre! Üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih etmeniz vücut tipinizi kullanmanızda ki en önemli unsurdur. Üst parçaları fazla uzun tutmamalı, düşük bel pantolonlar ile kalçanızı destekleyebilirsiniz.
  • Eğer elma tipi bir vücuda sahipseniz, kum saati vücut tipinin aksine vücudunuzu saran kıyafetler size göre değil. Bacaklarınızı ortaya çıkarmak sizin için iyi olacaktır. Mini etekler ve elbiseler tam size göre. En önemli şeylerden biri ise üstünüzde yatay çizgi deseni bulunan parçalardan uzak durmak. Dikey çizgiler sizin için ideal. Üst kısım fazla odak noktası olmazsa sizin için daha iyi.
İlginizi Çekebilir!  Ahilik co Kapandı Mı?

Umarım bu teknikler ile dolabınız dolup taşar! Ayna karşısında fazla zaman kaybetmektense kısa süre tam olarak size göre yapılan kombinler eminiz ki size çok yakışacaktır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli