3D baskı, lazer işleme ve oyma; akıllı telefon fiyatına üçü bir arada 3D yazıcı [Video]

0
1032


3D baskı, lazer işleme ve oyma; akıllı telefon fiyatına üçü bir arada 3D yazıcı [Video]
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Tema Ara...

Makerlar için öne çıkan Snapmaker, CNC oyma, lazer işleme ve 3D baskıyı bir araya getiren bir 3D yazıcı. Hem de akıllı telefon fiyatına.

Maker projelerinde bazen tek bir 3D yazıcı yeterli gelmeyebiliyor. Projelerini geliştirmek isteyen kullanıcılar oyma işlemleri için ayrı bir düzeneğe, lazer işleme için bambaşka bir cihaza ihtiyaç duyabiliyor. Ancak küçük ofislerde, hatta evinizde masaüstüne kurabileceğiniz Snapmaker, bu üç işlevi bir araya getirerek işleri hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Üstelik yurt dışında bir akıllı telefon fiyatına satılıyor. 700 dolar fiyat etiketi bulunan ürünle CNC oyma yapabilir, kesme modülüyle kesim gerçekleştirebilir, lazer işleme başlığıyla tasarımlarınızı kişiselleştirebilir ve elbette 3D baskı yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok yönlü 3D yazıcı

Hobi kullanımından prototip üretimine kadar geniş bir alanda kullanabileceğiniz 3D yazıcı ile 125 x 125 x 125 mm’lik baskılar almak mümkün oluyor. Kendi yazılımı olmasına karşın Cura gibi popüler yazılımlara da destek veriyor. Baskı ucunda 250 dereceye kadar sıcaklık sunan model, 1,75 mm’lik PLA, ABS gibi malzemeler kullanıyor. Lazer işleme alanı da yine 125 x 125 mm’lik boyutlar sunuyor. Ahşap, deri, plastik, kumaş, kağıt ve saydam olmayan akrilik gibi farklı yüzeylere lazer işleme yapmak mümkün oluyor. CNC oyma kullanımı içinde 90 x 90 x 50 mm’lik alan sunduğu kaydedilmiş. Yine ahşabın yanı sıra akrilik, PCB, karbon fiber kağıtlar kullanılabilir malzemeler arasında yerini alıyor. Dokunmatik ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sunan ürün modüler tasarımıyla da öne çıkıyor. Böylece cihaz için kendi 3D baskı aksesuarlarınızı üretebiliyorsunuz. Bu ilgi çekici üçü bir arada 3D yazıcı için hazırlanan tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Kritik bir açık bulan Türk gençlere Apple’dan büyük ödül

Kaynak: LogOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz