Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır?

1434 okunma — 27 Nisan 2021 17:55
Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır? TWRP nedir ve nasıl kullanılır derseniz, Android cihazlarda bulunan, Recovery denilen Türkçesi kurtarma olan android kurtarma menüsüdür. Cihazın yedeğinin alınma ve yedekleme yapılması için kullanılır.

Telefonun orijinalinde bulunan kurtarma menüleri kısıtlı özellikler barındırdıkları için harici olarak tercih edilen kurtarma menüleri mevcuttur. Bunlara, CWM,PhilZ Touch Recovery, OrangeFox örnek verilebilir. Fakat bunların arasında en çok tercih edilen ve en gelişmiş özelliğe sahip olan TWRP’dir. Bu sistem genellikle telefon ayarında gerçekleşen bozulmalar sonucu tercih edilir.

Oppo Telefona TWRP Yükleme Nasıl Yapılır?

TWRP yüklemek için öncelikle telefonunuz rootlanmış olmalı. Sonrasında “TWRP Maneger” uygulamasını yüklemelisiniz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşınıza çıkan ilk ekranda “Grant” seçeneğini seçerek uygulamayı root özelliğine izin vermeniz gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken telefonunuz internete bağlı ve şarjınız ortalama %50 olmalıdır.

Güvenlik amacıyla, cihazınızda herhangi bir bilginin geri yüklemesini yapabilmek için Backup seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu adımları atladıktan sonra İnstall TWRP ile yükleme işlemini başlatın. İlk sayfadan İnstall Recovery seçeneğine tıklayın. Çıkan bildirimlere YES dedikten sonra, otomatik indirme işlemi başlayacaktır.  Reboot Options ‘a tıklayın, oradan Reboot to Recovery seçeneğine tıklayarak TWRP Recovery alanından cihazınızı açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Ekran Testi Kodu

TWRP yükledikten sonra uygulamayı çalıştırıp Recovery başlat ‘a tıklayın. Telefonun kapanacak ve TWRP Recowery ile yeniden açılacaktır.

Oppo Telefonda TWRP Recovery ile Nasıl Yedek Alınır ve Geri Yükleme Yapılır?

Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Telefona Twrp Yükleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

OPPO Yedekleme yapmak için uygulamadaki Backup seçeneğine tıklamalısınız. Ekranda çıkan “Swipe to Back Up” alanını sürüklediğinizde yedekleme başlatılacaktır. İşlem ortalama 4 dakika sürecektir. Burada elde ettiğiniz yedeği geri yüklemek için ise, Restore bölümüne tıklayıp, oluşturulan yedek klasörünü seçmelisiniz. Bir sonraki adımda karşınıza çıkan “Swip To Restore” alanını sürüklemelisiniz.

Bu şekilde yedek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Oppo Telefon TWRP ile Fabrika Ayarlarına Nasıl Getirilir?

Uygulamadan “Wipe” seçeneğine tıklayınız. Sonrasında “Swipe to Factory Reset” i sürüklemelisiniz. Bu işlem ile telefonunuzda bulunan fotoğraflar kaybolmadan fabrika ayarlarına getirmiş olacaksınız, fakat sd kartı da temizlemek isterseniz son aşama olarak Format Data ‘yı seçerek tamamen formatlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve kullanıcı kitlesine ulaşmak için Facebook Grubumuza bekleriz! https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli