Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır?

1541 okunma — 01 Mayıs 2021 09:01
Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır? Rom Nasıl Atılır? Stock Rom ve Custom Rom? Reno 2 Bilgisayarsız Root Atma? OppoTr.Com

Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır? Root, cihazınızın gücünü arttırmak, tüm özelliklerini kullanmak için atılır. Bu yazımızda sizlere Reno 2 cihazınıza her hangi bir sebepten dolayı root atma işlemlerini ve adımlarını anlattık. Uyarımız; Root atmadan önce mutlaka ve mutlaka yedek almalısınız.

Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır?

Telefona root atma için, öncelikle Boatloader kilidi açılmalı ve TWRP kurulmuş olmalıdır. Bilgisayar üzerinden root atılmak istendiğinde Magisk Manager dosyasını indirilmelidir. İndirilen dosya cihazın ana dizinine eklenmelidir. Dosyanın nerede olduğu önemli değildir fakat işlem sırasında ana dizinine eklemek kolaylık sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2

Bu işlemden sonra Ses açma ve güç tuşuna aynı anda basarak TWRP ekranı açılır. Bu ekranda Install kısmına girilir, indirilen dosya seçilir. İndirilen dosyadan “Swipe to confirm Flash” bölümü sürüklenir ve işlemin bitmesi için beklenir. İşlem bittikten sonra TWRP ekranından Reboot ‘dan System alanına gelerek, cihaz tekrar başlatılır. Bu işlemin başarısız olması durumunda TWRP ekranına girerek dosyalar yedeklenmeli ve Wipe kısmından cihaz sıfırlama işlemi yapılabilir.

Oppo Reno 2 Bilgisayarsız Root Atılır Mı?

Bu mümkündür. Telefonunuza root atmadan önce şarjınız %75 civarında olmalıdır. Telefona root uygulaması indirilmelidir. Oppo reno 2 ile uyumlu Towelroot uygulamasını yükleyebilirsiniz. Bu uygulamayı yüklerken, kullanıcı başlangıç aşamasında istenen ‘Androide yüklenen bilinmeyen kaynak‘ uygulamasının kurulmasına izin vermelidir.

Diğer root atma uygulamaları olarak; King root önerilebilir.

Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır? Rom Nasıl Atılır? Stock Rom ve Custom Rom? Reno 2 Bilgisayarsız Root Atma? OppoTr.Com

Oppo Reno 2 Root Nasıl Atılır? Rom Nasıl Atılır? Stock Rom ve Custom Rom? Reno 2 Bilgisayarsız Root Atma? OppoTr.Com

Oppo Reno 2 Rom Nasıl Atılır?

Oppo USB Sürücüleri Oppo akıllı telefon ve tabletlerinin herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayar bağlanmak için kullanır. Bu USB sürücüler sayesinde Oppo markaya sahip tüm ürünler USB kablo ile bağlanabilir. ROM yükleme ve veri aktarma işlemlerini bu sayede kolayca halledilebilir.

Oppo Reno 2 Stock Rom Nasıl Atılır?

Firmware Flash dosyası indirilmelidir. İndirilen.ozip uzantılı güncelleme programını SD kartının içine atılmalı. Ardından SD kart, telefona takılarak telefon kapatılmalıdır.

Telefonun Kurtarma Moduna geçene kadar Güç düğmesine ve Sesi kısma düğmesine birlikte basılmalıdır. Kurtarma moduna girildikten sonra, bu modun altındaki , Depolama cihazından yükle” seçeneğine girilmeli, bu adımdan sonra SD ‘den yükle seçeneğine tıklanmalıdır. Buradan güncelleme paketi bulunur. Gelen ekranda. ozip uzantılı Güncelleme paketine tıklanmalıdır. Ekrana genel onay mesajına ‘EVET’ denilerek, cihazından yeniden başlanması sağlanmalıdır. Bu sayede güncelleme başlayacaktır.

Oppo Reno 2 Custom Rom Atma İşlemi

Bu işleme telefonu yedekleyerek başlanır. Sonrasında ROM/Firmware dosyası indirilir ve dosya SD kartına atılır. Stock rom ‘da yapılan başlangıç işlemleri tekrarlandıktan sonra,karşımıza gelen ekrada Wipe Data/Factory reset kısmına girilir. Buradan sonra install zip from sdcard seçeneğine giderek SD’ye yüklenen dosya seçilir ve yükleme işlemi başlanır. ROM atma işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Daha fazla bilgi ve kullanıcı kitlesine ulaşmak için Facebook Grubumuza bekleriz! https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli