Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma

0
263
Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma
Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma nasıl yapılır? Ekran yansıtma, kablosuz bağlantı aracılığıyla akıllı telefondaki işlemlerinin akıllı bir TV cihaza yönetmesi olarak tanımlanır. Masa üstü bilgisayar ya da laptop kullanmadan, video izleme, müzik dinleme, dizi ya da film izleme ve sosyal ağlarını kullanılabilir.  

Oppo Tema Ara...

Oppo Ekran Yansıtma

Oppo Ekran yansıtma özelliği ayarı kısayol olarak bulunmaz. Ayarlar menüler bulunan kablosuz ekran seçeneği arasında ekran yansıt sekmesi bulunur. Ekran yansıtma özelliğini aktif hale getirmeden önce Wi-Fi açılmalıdır. Wi-Fi açıldıktan sonra ekran yansıtma özelliği aktif hale getirilir.

İlginizi Çekebilir >>>> Oppo Wifi Şifresi Öğrenme

Akıllı telefon etrafta yansıtma özelliği bulanan cihazları aramaya başlayacaktır. Birkaç saniye içerisinde akıllı cihaz TV’yi bulacaktır. Akıllı cihazın bulduğu TV isminin ya da bağlantısına gelerek “bağlan” butonuna tıklanır. Böylece Oppo akıllı cihazdan TV’ye bağlanarak dizi, film, sosyal medya ya da videolar izlenebilir.

Oppo Ekran Yansıtma Sorunu

Ekran yansıtma, kablosuz bağlantı aracılığıyla akıllı telefondaki işlemlerinin akıllı bir TV cihaza yönetmesi olarak tanımlanır. Oppo ekran yasıtma sorunu yaşanıyorsa aşağıdaki adımlar izlenerek çözülebilir.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A5 2020 Tv Ekran Yansıtma

Bu adımlar;

  • Oppo ekran yansıtma sorunu kablosuz ekrandan kaynaklanır ise akıllı cihazın kablosuz ekranı destekleme özelliğinin etkin olduğu kontrol edilmelidir.
  • Akıllı telefon ve yansıtılan ekran arasındaki mesafeden kaynaklanıyor ise, akıllı telefon ve yansıtılan ekran arasındaki mesafenin en fazla 5 metre olmasına dikkat edilmelidir.
  • Oppo markalı akıllı telefonlarda ekran yansıtma sorunu yaşanıyor ise telefon sürümünü güncelleme yapılabilir.

İlginizi Çekebilir >>>> Oppo Kilit Ekranına Yazı Yazma

Oppo Reno 2 Ekran Yansıtma

Oppo Reno 2 ekran yasıtma sorunu yaşanıyorsa yapılması gereken öncelikli olarak sorunun nereden kaynaklandığı tespit edilmelidir. Bu sorunlar;

  • Oppo Reno 2 ekran yansıtma sorunu kablosuz ekrandan kaynaklanır ise akıllı cihazın kablosuz ekranı destekleme özelliğinin etkin olduğu kontrol edilmelidir.
  • Akıllı telefon ve yansıtılan ekran arasındaki mesafeden kaynaklanıyor ise, akıllı telefon ve yansıtılan ekran arasındaki mesafenin en fazla 5 metre olmasına dikkat edilmelidir.
  • Oppo markalı telefon, TV ile eşleşmemiş olabilir. Sorun cihazın eşleşmemiş olması ise ayarlar menüsünde bulunan kablosuz ekran sekmesi aktif hale getirilmelidir.
  • Oppo Reno 2 ekran yansıtma sorunu yaşanıyor ise telefon sürümünü güncelleme yapılabilir.


Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz