Oppo Ön Bellek Temizleme

0
8415
Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com
Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Ön Bellek Temizleme; Oppo cihazlarda ön bellek nedir, ön bellek nasıl temizlenir? Ön bellek, geçici hafıza olarak tanımlanır. İnternette ya da telefon menüsünde dolaşırken, telefon kaydınızı ön belleğe atar ve sonradan girdiğinizde ikinci bir yükleme işi yapılmasına gerek kalmaz.

Bu şekilde önceden ziyaret ettiğiniz sayfaları bir daha yüklerken, internetten harcama olmaz. Ön bellek temizleme için Android yazılımda şu işlemler yapılır.

Oppo Ön Bellek Temizleme

Ayarlar, depolama sekmesine bakılır. Boş ve dolu alan bilgisi verilir. Uygulamalar ayarlarına girerek, her hangi bir uygulamanın depolama ve veri kullanımı bilgisine bakarak, ön belleği ne kadar işgal ettiğini görebilirsiniz. Lazım olmayan veya sık kullanmadığınız programları, devre dışı bırak ya da durmaya zorla diyerek pasifleştirebilirsiniz.

Kullandığınız her uygulamanın, depolama sekmesine baktığınızda, harcanan ön bellek miktarı listelenir. Ön belleği manuel olarak silebilirsiniz. Ön belleği temizlediğinizde, telefon hafızasında da yer açılır.

Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com
Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Ön Bellek temizlemek için Google Play Store Programları

Oppo Ön Bellek temizlemek için kolay yoldan uygulama indirmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu programlar, ön belleği gerçekten temizliyor mu? Bu konuya değinelim. Piyasada en iyi bilinen ön bellek temizleyici Clean Master programıdır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2 Özellikleri

Programı dünyada kullanan 1 milyarın üzerinde insan mevcut. Ancak ön bellek temizleme işini doğru bir şekilde yapamayan bu programı kullanmak yerine, kendiniz manuel olarak her uygulama sayfasını açarak, ön bellek temizleme komutu vererek ön belleği rahatlatabilirsiniz.Oppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz