Oppo Ön Bellek Temizleme - Nasıl Yapılır? Oppo Forum
Oppo Özel Olarak Ayarlanan Fotoğraflar Nerede?

Sıradaki içerik:

Oppo Özel Olarak Ayarlanan Fotoğraflar Nerede?

e
sv

Oppo Ön Bellek Temizleme

15954 okunma — 14 Şubat 2021 12:01
Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com
Oppo Ön Bellek Temizleme; OPPO telefonları kendi kullanıcılarına önbellek ve de cihazı yoran fazlalıkları- fazla verileri kaldırmanız için kolay yollar sunuyor. Oppo cihazları veya başka cihaz kullanıcıları, rutin olarak sık sık aynı siteyi ziyaret etiklerinde, her seferinde daha hızlı giriş yapabiliyorlar. Bunun sebebi basit; çünkü ön beleğe yazılmış bir site daha hızlı yüklenir. Bu da size hızlı görüntüleme sağlar.  Ama tabi bunun da bazı sakıncaları var. Virüsler trojanlar telefona sızan ajan yazılımlar filan.

  • Oppo Telefon temizleme
  • Oppo virüs temizleme
  • Oppo a5 önbellek temizleme
  • Oppo saklama alanı temizleme
  • Oppo Cihaz Bakımı
  • Oppo a72 RAM temizleme
  • Oppo RAM temizleme
  • OPPO A74 Virüs temizleme
Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?
Önbellek de belli bir sınıra sahiptir. Bir yerden sonra dolup taşar ve artık cihaz yavaşlar. Aynı sitelerin verilerinin, internetten değil de ön bellekten yüklendiğini de hatırlatalım. OPPO marka telefonlarda önbelleğin kaldırılması, cihazın belleğinden tasarruf etmek ve çalışmasını hızlandırmak için gereklidir. Ancak, önbelleği temizlemeye başlamadan önce, bazı ön temizleme adımlarını uygulamak lazım.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Yeni Model Telefonlar 2022

Oppo cihazlarda ön bellek nedir, ön bellek nasıl temizlenir? Ön bellek, geçici hafıza olarak tanımlanır. İnternette ya da telefon menüsünde dolaşırken, telefon kaydınızı ön belleğe atar ve sonradan girdiğinizde ikinci bir yükleme işi yapılmasına gerek kalmaz. Bu şekilde önceden ziyaret ettiğiniz sayfaları bir daha yüklerken, internetten harcama olmaz. Ön bellek temizleme için Android yazılımda şu işlemler yapılır.

Oppo Hard Reset Nasıl Yapılır?

Oppo Hard Reset Nasıl Yapılır?
Oppo Ön Bellek Temizleme

Ayarlar, depolama sekmesine bakılır. Boş ve dolu alan bilgisi verilir. Uygulamalar ayarlarına girerek, herhangi bir uygulamanın depolama ve veri kullanımı bilgisine bakarak, ön belleği ne kadar işgal ettiğini görebilirsiniz. Lazım olmayan veya sık kullanmadığınız programları, devre dışı bırak ya da durmaya zorla diyerek pasifleştirebilirsiniz. Kullandığınız her uygulamanın, depolama sekmesine baktığınızda, harcanan ön bellek miktarı listelenir. Ön belleği manuel olarak silebilirsiniz. Ön belleği temizlediğinizde, telefon hafızasında da yer açılır.

 

Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com
 

Oppo Ön Bellek temizlemek için Google Play Store Programları

Oppo Ön Bellek temizlemek için kolay yoldan uygulama indirmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu programlar, ön belleği gerçekten temizliyor mu? Bu konuya değinelim. Piyasada en iyi bilinen ön bellek temizleyici Clean Master programıdır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Oyun Asistanı Kapatma

Programı dünyada kullanan 1 milyarın üzerinde insan mevcut. Ancak ön bellek temizleme işini doğru bir şekilde yapamayan bu programı kullanmak yerine, kendiniz manuel olarak her uygulama sayfasını açarak, ön bellek temizleme komutu vererek ön belleği rahatlatabilirsiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli