Oppo mu Xiaomi mi? - Oppo Forum
e
sv

Oppo mu Xiaomi mi?

455 okunma — 01 Nisan 2022 09:30
Oppo mu Xiaomi mi?

Oppo mu Xiaomi mi? Teknolojiye yapılan yatırımlar sayesinde Çin merkezli şirketlerin hızla büyümesini sağlıyor. Oppo ve Xiaomi gibi büyük markalar yatırım yapılan şirketlerin başında geliyor. Görünüm ve teknik özellikler bakımından birbirine benzeyen bu iki dev teknoloji şirketi kullanıcılarına birçok seçenek sunmaktadır.

Oppo Markası

Oppo teknolojinin gelişmesi ile akıllı cihazlarını güncelleyerek zirvede kalmayı sürdürmektedir. Şirketin kuruluşu 2004 yılında gerçekleşmiştir. Ancak yaşanan teknolojik gelişmeler ve ekonomi göz önüne alındığında yeni nesil bir akıllı telefona uygun fiyatlar ile sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bu nedenle Oppo markasının son zamanlarda popülerliği artmaya başlamıştır.

Çin’de kurulan ve faaliyetlerine sürdüren teknoloji devi Xiaomi, Lei Jun tarafından 2010 yılında hayata geçirilmiştir. Herkes için ulaşılabilir ve sürdürülebilir teknoloji görüşü ile yola çıkan şirketin kurucusu Jun, kısa süre içerinde Xiaomi şirketi global bir şirket hâline getirmiştir.

Kullanıcılar tarafından Oppo mu Xiaomi mi olarak düşünülmesinin temel nedeni iki şirket birbirine yakın teknolojiler üretmektedir. Xiaomi markası günümüzde yalnızca akıllı telefon modelleri değil pek çok popüler giyilebilir teknoloji ve elektronik üretimi de yapmaktır.

İlginizi Çekebilir!  En yüksek sar değerine sahip Oppo telefon modelleri!

Oppo ve Xiaomi uygun fiyatları ve ulaşılabilir teknolojisi ile dünya çapında hizmet veren bir teknoloji devi haline gelmişlerdir.

Oppo mu Xiaomi mi Daha İyi?

İki teknoloji devi olan şirket ürettikleri akıllı cihazlar ve giyilebilir teknoloji ürünleri ile başarı bir rekabet yürütüyorlar. Herkes için ulaşılabilir ve sürdürülebilir teknoloji görüşü ile yola çıkan Oppo, yalnızca akıllı telefon üretti. Ancak telefon üretimin yanı sıra kullanıcılara hitap edecek diğer ürünler için araştırmaya başladı. Bu araştırmalar beraberinde kulaklık, akıllı saat ve akıllı bileklik üretimi getirdi. Oppo, akıllı telefon modellerinde sunduğu modern ve birçok kitleye hitap eden görüntüsünü ürettiği aksesuarlarda da sürdürdü. Bu sayede Oppo markası kısa süre içerisinde en çok tercih edilen teknoloji markalarından birisi oldu.

Xiaomi markası herkes için ulaşılabilir ve sürdürülebilir teknoloji görüşü ile yola çıkmıştır. Xiaomi akıllı telefonların yanı sıra birçok teknolojik cihaz ürütmeye başladı. Teknoloji devi olan şirket gelişen teknoloji ile kendini yenilerek teknoloji piyasasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.

Kullanıcılar Oppo mu Xiaomi mi diye düşünmekte haklılar. Çünkü bu iki teknoloji devi benzer anlayış ve prensipler ile piyasadaki şirketler ile rekabet etmektedir. Bu iki büyük teknoloji şirketi kendini ve teknolojisini yenilemeye devam edeceğe benziyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli