En yüksek sar değerine sahip Oppo telefon modelleri!

2
1290
Akıllı telefonlarımızı hayatımızın pekçok alanında ve bir çok anında aktif bir şekilde kullanıyoruz. Peki kullanmakta olduğumuz cep telefonlarımızın, günümüzde bize yarar sağladığı kadar zararda getirebildiklerini biliyor muydunuz? Telefonlar aldıkları sinyalleri üretim şekillerine göre vücuda az yada çok şekilde zarar verecek türde sinyaller yaymaktadır. Yayılan bu sinyaller ‘sar’ olarak nitelendirilirken, sar değerleri farklı sistemler ile ölçülerek telefonların prospektüflerinde detayları verilemesi zorunludur.

En Yüksek Sar Değerine Sahip Oppo Telefon Modelleri

Bu içeriğimizde en yüksek sar değerine sahip Oppo akıllı telefon modellerininin hangileri olduklarını hep birlikte inceleyeceğiz.

 

SAR değeri tam olarak ne ifade ediyor?

 

Akıllı telefonların SAR değerleri, SAR (Specific Absoration Rate) yani “Özgül soğurma değeri” anlamına gelmektedir. Bu değer büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve sağlık açısından büyük sorunlar yaratmaktadır.

 

Yüksek SAR değerinin yan etkileri;

  • Baş ağrısı,
  • Stres ve yorgunluk,
  • Konsantrasyon eksikliği ve dikkat dağılması,
  • Geçici işitme bozukluğu,
  • Vücutta ısı değişimi,
  • Sersemleme,
  • Kalp pili kullanan kişilerin kalp pilinde bozulma riski,
  • Hafıza zayıflığı.

 

Avrupa ülkelerinde 2.0, Amerika’da  ise 1.6 üst değerlerinin altında kalan cihazların sağlık için uygun olduğu kabul ediliyor. Biz de bu anlamda elde edilen verilere göre en yüksek radyasyon yayan cep telefonlarını sizler için derledik.

 

İşte en yüksek SAR değerine sahip Oppo modelleri;

Oppo Reno 2

 

SAR Değeri 10g (Baş): 1.265 W/kg

Oppo Reno 2

 

SAR Değeri 10g (Vücut): 1.076 W/kg

Oppo Reno2 Z

 

SAR Değeri 10g (Baş): 1.29 W/kgOppo Forum Google News

2 YORUMLAR

  1. bilgi için teşekkürler şaşırdım doğrusu. hiç o yönden bakmamıştım araştırmak düşünceme gelmemişti. bilgilendirici bir yazı saolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz